Infostart.hu
eur:
385.78
usd:
330.39
bux:
0
2026. január 12. hétfő Ernő
Alice Weidel, az Alternatíva Németországnak (AfD) párt társelnöke a párt kongresszusán Essenben 2024. június 29-én.
Nyitókép: Alice Weidel, az Alternatíva Németországnak (AfD) párt társelnöke a párt kongresszusán Essenben 2024. június 29-én. MTI/EPA/Fabian Strauch

Elon Musk az AfD leszbikus elnökével propagálja a pártot Németországban

Az Alternatíva Németországnak (AfD) nevű német pártot támogató véleménycikket jelentetett meg Elon Musk amerikai milliárdos üzletember a Welt am Sonntag című német lap internetes kiadásában szombaton, az írás közlése után a lap véleményrovatának szerkesztője tiltakozása jeléül felmondott.

A német nyelven megjelent véleménycikkben Musk részletesen kifejti a múlt héten az X-en már közzétett nézetét, amely szerint "egyedül az AfD mentheti meg Németországot". Szombati írásában úgy fogalmazott: az AfD az "utolsó reménysugár" Németország számára, és ez a párt képviselné a "helyes álláspontot" a gazdaság, az energetika és a bevándorlás kérdéseiben. Szavai szerint az AfD "a politikai realizmust" képviseli.

"Egyértelműen hamis szélsőjobboldali pártnak beállítani az AfD-t, hiszen a párt vezetője, Alice Weidel azonos nemű partnerével, egy Srí Lanka-i származású nővel él együtt. Ez tényleg Hitlerre hasonlítana? Ugyan már, kérem!" - írta Musk.

Röviddel az írás megjelenése után Eva Marie Kogel, a Welt am Sonntag véleményrovatának szerkesztője az X-en bejelentette, hogy felmondott a lapnál. Bejegyzésében közzétette a Musk véleménycikkéhez vezető linket.

A Welt am Sonntag a Die Welt című napilap vasárnapi kiadása.

A Reuters hírügynökség megkeresésére Jan Philipp Burgard, az újság kijelölt főszerkesztője és Ulf Poschardt, a lap január 1-jén hivatalba lépő kiadója elmondta: "a demokrácia és az újságírás a véleménynyilvánítás szabadságából táplálkozik, és ebbe beletartozik az egymással szemben álló álláspontok ütköztetése is".

Elmondásuk szerint a Musk cikke körüli eszmecserék "igazán tanulságosak" voltak.

A véleménycikk alatt a Welt am Sonntag közzétette a kijelölt főszerkesztő válaszát is, amelyben Burgard azt írta: "Musk diagnózisa (az ország állapotáról) helyes, de a megoldási javaslata, miszerint csak az AfD menthetné meg Németországot, végzetes tévedés", mert a párt kivezetné Németországot az Európai Unióból, közeledne Oroszországhoz, és Kínával is a kiegyezésre törekedne.

Musk és Burgard írása közvetlenül egymás mellett fog megjelenni a lap nyomtatott kiadásában.

A német szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) 2021-ben az alaptörvénnyel ellentétes szélsőjobboldali törekvések gyanúja miatt megfigyelés alá vette az AfD-t.

Németországban február végén előrehozott választást tartanak, miután az Olaf Scholz kancellár vezette kormánykoalíció összeomlott. Az AfD a felmérések szerint a második legnépszerűbb politikai erő a választók körében, de több párt is jelezte, hogy nem lesz hajlandó szövetségi szinten együttműködni vele.

Címlapról ajánljuk
500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

Bár halálbüntetés is járhat érte, tömegével égetik el a tereken a hidzsábjukat a nők Iránban, így tiltakozva az iszlám rezsim elnyomása ellen. Az internet letiltása miatt nem lehet ellenőrizni, de egy jogvédő szervezet szerint több mint 500 embert öltek meg az iráni tüntetések idején. A kórházak megteltek, van, ahol az utcán terítették ki halottakat, hogy a családjuk azonosítsa őket. A hatalom szerint Amerika és Izrael tüzeli a tiltakozásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×