Az ereklyét körmenetben vitték a székesegyházba, jelen voltak a még Szent IX. Lajos francia király által az 1239-ben Párizsba hozott passióereklyék, közöttük a töviskorona őrzésével megbízott Jeruzsálemi Szent Sír lovagrend tagjai is.
Az ereklyét a székesegyház oltárán helyezték el, ahol Laurent Ulrich, Párizs érseke szertartást mutatott be mintegy kétezer hívő előtt.
Merci à tous ceux qui ont oeuvré pour le sauvetage, la préservation et la restauration de Notre-Dame de Paris. ❤️#NotreDameDeParis pic.twitter.com/Y0NYG9tt47
— France tv (@FranceTV) December 7, 2024
A koronát ezután a Sylvain Dubuisson formatervező által elkészített új ereklyetartóba helyezték. A modern stílusú ereklyetartó glóriára emlékeztető oltárfalat képez, nagysága 3,6-szor 2,6 méter, cédrusfából készült, üvegberakásokkal, a töviskoronát mélykék háttér előtt helyezték el.
A töviskoszorú a keresztény hagyomány szerint az a korona, amellyel a római katonák Jézust gúnyból királlyá koronázták a keresztre feszítése előtt. Kétségkívül a legértékesebb és leginkább tisztelt a Notre-Dame-ban őrzött ereklyék közül - hangsúlyozta honlapján a párizsi egyházmegye.
A töviskoronát sikerült megmenteni, amikor 2019. április 15-én tűz ütött ki a székesegyházban, csakúgy mint Szent Lajos ingét, amelyet szintén a katedrális kincstárában őriznek.
A 21 centiméter átmérőjű töviskoszorú kör alakban összefont vesszőnyaláb, amelyet aranyszálak tartanak össze, ezen voltak a tövisek, amelyek az évszázadok során elvesztek. Először a Cité szigeten található, IX. Lajos által erre a célra építtetett Sainte-Chapelle királyi kápolnában őrizték, 1806-ban került a Notre-Dame-ba.