Infostart.hu
eur:
389.48
usd:
336
bux:
0
2026. március 25. szerda Irén, Írisz
Nyitókép: Tanatat pongphibool ,thailand/Getty Images

Elköltöznének Donald Trump miatt a gazdag amerikaiak

Feltűnően megnőtt az európai aranyvízum iránt érdeklődő amerikaiak száma.

Az amerikai elnökválasztás utáni politikai és társadalmi megosztottság gerjeszti az érdeklődést az Európába történő átköltözés iránt.

Azon kevesek, akik megengedhetik maguknak, jelentős befektetések révén tartózkodási vagy letelepedési engedélyt, sőt állampolgárságot vásárolhatnak maguknak.

Az online megkeresések négyszáz százalékkal ugrottak meg a választás utáni héten az előzőhöz képest – írja az Index a CNN alapján.

Sokan közülük nem terveznek véglegesen új országba költözni, azaz nem az az álmuk, hogy elhagyják az Egyesült Államokat. „A legtöbben szükségesnek tartják, hogy legyen opcionális választásuk” – magyarázta a Henley & Partners magánügyfelekkel foglalkozó részlegének vezetője.

A szardíniai Ollolai falucska azonnal lecsapott a kínálkozó lehetőségre: honlapján fillérekért, pontosabban egy euróért kínál ingatlanokat, amelyeket ugyan bárki megvehet, de az amerikaiak gyorsított eljárásban, mert – a polgármester szerint – ők a világon a legjobbak.

Történelmi viszonylatban az aranyvízumprogramok eddig általában a feltörekvő piac elitjét vonzották Afrikából és Ázsiából, akik otthon gazdasági/politikai instabilitással szembesültek, vagy egyszerűen szükségük volt egy második útlevélre, hogy vízummentesen utazhassanak.

Magyarország szeptemberben kezdte frissíteni az idén újraindított saját aranyvízumprogramját, a célközönség azonban a tehetős kínai, orosz, belorusz vagy éppen iráni állampolgárok közül kerül ki.

Címlapról ajánljuk
Holtankoljak.hu: nyárig is kitartanak itthon a stratégiai kőolajkészletek

Holtankoljak.hu: nyárig is kitartanak itthon a stratégiai kőolajkészletek

Nem kell mennyiségi korlátozásokra számítani a hazai benzinkutakon – mondta az InfoRádióban Bujdos Eszter. A holtankoljak.hu ügyvezetője ugyanakkor nem számít arra, hogy a nemzetközi olajárak visszatérnek a tavalyi szintre, miközben az orosz olaj is egyre drágább lesz.

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Újabb fordulat az iráni háborúban - Mi vár a tőzsdékre?

Újabb fordulat az iráni háborúban - Mi vár a tőzsdékre?

Izgalmas napokat élünk a tőzsdéken, elsősorban az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények rángatják a piacokat. Egyrészt ott van az, hogy tegnapi értesülések szerint Izrael esélytelennek látja a megállapodás lehetőségét - ráadásul Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek azt mérlegelik, hogy beszálljanak-e a háborúba; ám a másik oldalon érkezett egy hír tegnap este, miszerint az Egyesült Államok és több regionális közvetítő állam azon dolgozik, hogy akár már csütörtökön magas szintű béketárgyalásokat tartsanak Iránnal. Nagy tehát a bizonytalanság, ebben a környezetben igyekeznek reagálni a tőzsdék, ma reggel az ázsiai piacokon emelkedést láthattunk, az előzetes adatok alapján Európában is pozitív felütéssel indulhat a nap. Ami a ma érkező adatokat illeti, délelőtt Christine Lagarde EKB elnök beszédére, valamint a német IFO gazdasági hangulatindexre lesz majd érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×