eur:
414.12
usd:
394.36
bux:
78901.8
2024. december 4. szerda Barbara, Borbála
kutya pléd takaró pokróc ágy
Nyitókép: Pixabay

Készül a kormány a kutyahús-fogyasztás betiltására egy hatalmas és költséges tervvel Dél-Koreában

A dél-koreai kormány átfogó tervet jelentett be a kutyahús-fogyasztás 2027-es betiltásának előkészítésére. A mezőgazdasági minisztérium közleménye szerint az intézkedések részeként segítséget nyújtanak közel félmillió, élelmezési céllal tenyésztett kutya elhelyezéséhez, valamint támogatásokat és ösztönzőket biztosítanak a kutyatenyésztőknek.

Dél-Koreában a parlament januárban fogadta el a kutyahús fogyasztását és értékesítését tiltó törvényt, amely 2027 februárjában lép életbe.

Ez a lépés véget vet egy évszázados, ellentmondásos hagyománynak az országban, ahol egyre nő az állatjólét támogatottsága és csökken a kutyahús iránti kereslet. Ennek egyik fő oka a hagyomány nemzetközi elítélése.

Másfelől a dél-koreai fiatalok már inkább kiskedvencként tekintenek a kutyákra, nem pedig élelmiszerként, így a kutyahúsból készült ételek már csak az idősebb korosztály körében elterjedtek.

Park Beom-szu mezőgazdasági miniszterhelyettes elmondta, hogy a kormány mintegy 100 milliárd wont (közel 27 milliárd forint) fordít a kutyatenyésztők, -feldolgozók és éttermek ösztönzésére, hogy bezárják üzleteiket.

A törvény értelmében a kutyahúsfeldolgozókra legfeljebb három év börtönbüntetést vagy 30 millió von (közel 8 millió forint) összegig terjedő pénzbírságot szabhatnak ki. Azok, akik a húsukért tenyésztenek vagy forgalmaznak kutyákat legfeljebb két év szabadságvesztésre vagy 20 millió von (közel 5,3 millió forint) pénzbírságra számíthatnak.

Bár sokan aggódnak amiatt, hogy a megmaradt kutyákat elaltatják, vagy esetleg feldolgozzák fogyasztásra a következő három évben, de nem ez a terv - bizonygatja a miniszterhelyettes .

Dél-Koreában jelenleg több mint 1500 kutyatenyésztő farm, több mint 200 kutyavágóhíd és körülbelül 2300 kutyahúst felszolgáló étterem működik. A tilalom támogatottsága jelentősen nőtt Jun Szogjol dél-koreai elnök hivatalba lépése óta, aki maga is állatbarát.

Címlapról ajánljuk
Csoma Mózes: Dél-Korea népszerűtlen elnökének kínos próbálkozása volt a hadiállapot

Csoma Mózes: Dél-Korea népszerűtlen elnökének kínos próbálkozása volt a hadiállapot

Nem valószínű, hogy a dél-koreai államfő a hadiállapot teljesen indokolatlan bevezetését követően hivatalában maradhat – fogalmazta meg álláspontját az InfoRádióban Csoma Mózes Korea-kutató. A korábbi szöuli magyar nagykövet szerint Jun Szogjol ezzel a kétségbeesett lépéssel próbálta megakadályozni, hogy alkotmányos módszerekkel elmozdítsák őt a hivatalából.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.04. szerda, 18:00
Orbán Gábor
a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója
Kettészakad az ország: lesújt az éghajlatváltozás a mezőgazdaságra

Kettészakad az ország: lesújt az éghajlatváltozás a mezőgazdaságra

A Green Policy Center friss jelentése azt mutatja be, hogyan áll a magyar mezőgazdaság a klímaváltozás elkerülhetetlen hatásaihoz történő alkalmazkodásban. A mezőgazdaság az éghajlatváltozásnak leginkább kiszolgáltatott ágazat hazánkban. Az éghajlatváltozás a mezőgazdaságot várhatóan leginkább az évi, és mindenekelőtt a nyári átlaghőmérséklet növekedésében, a csapadékeloszlás egyenetlenebbé válásában, és az időjárási szélsőségek gyakoriságának növekedésében fogja sújtani. A változások ugyanakkor nem ugyanolyan mértékben érezhetőek és hatnak az ország különböző tájain. A 2022-ben és a 2024-ben tapasztalt szélsőségesen aszályos időszakok során megerősítést nyert, hogy az ország hidrológiai szempontból kettészakadt, ami azt jelenti, hogy a Dél- és Közép-Alföld különösen sérülékeny.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×