Infostart.hu
eur:
363.96
usd:
319.14
bux:
143361.6
2026. július 22. szerda Magdolna
US pentagon building aerial view at sunset
Nyitókép: icholakov/Getty Images

Gigászi fegyvercsomagot készít elő Amerika, de korai az ukrán öröm

Az Egyesült Államok az utolsó simításokat végzi az eddigi egyik legnagyobb ukrajnai segélycsomagján, a 6 milliárd dollár értékű támogatást pénteken jelenthetik be – írja a Politico két amerikai forrására hivatkozva.

A csomagot a nemrég az amerikai Kongresszus által elfogadott és Joe Biden által aláírt 60,8 milliárd dolláros Ukrajna-keretből finanszírozzák.

A csomag – amit Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter akár pénteken is bejelenthet – tartalmaz többek között Patriot légvédelmi rakétákat, tüzérségi lőszert, drónokat, drón elleni fegyvereket, levegő-levegő rakétákat vadászgépekhez, lőszert nagy hatótávolságú mobil rakétarendszerekhez, illetve föld-levegő rakétarendszereket is – idézi a Portfolio.

A felszerelés azonban csak évek múlva érkezhet meg Ukrajnába, ugyanis nem a jelenlegi készleteket használják, hanem a Pentagon szerződéseket köt amerikai fegyvergyártókkal új eszközök legyártására Ukrajna számára.

A jelenlegi súlyos fegyver- és lőszerhiányt azonban Washington egy azonnali segéllyel enyhíti: 1 milliárd dollár értékben küldenek eszközöket Ukrajnába. Az Egyesült Királyság szintén katonai támogatási csomagot jelentett be a héten, melynek keretében többek között 1600 rakétát küldenek a megtámadott országba.

Egy cseh tisztviselő a Politicónak megerősítette, a cseh lőszervásárlási kezdeményezés első gyümölcsei beértek: az első 155 és 122 mm-es lőszerek júniusban érkezhetnek be Ukrajnába.

Címlapról ajánljuk
Karácsony Gergely: készen állnak a 3-as metró meghosszabbításának tervei

Karácsony Gergely: készen állnak a 3-as metró meghosszabbításának tervei

Az ország legnagyobb forgalmú közlekedési vonala, a 3-as metró Káposztásmegyerig történő meghosszabbítására vonatkozó tervek készen állnak – közölte Karácsony Gergely főpolgármester, reagálva Magyar Péter kormányfő és Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter közös sajtótájékoztatóján elhangzottakra.

Orbán Viktor: „mostantól minden illegitim, a célunk a jogállam visszaállítása, de kizárólag békés eszközökkel”

Eljött az önkény kora, az utolsó legitim államfő Sulyok Tamás. A Fidesz nem vesz részt az új közjogi méltóságok megválasztásában, és mindegyiküket illegitimnek fogja tekinteni. A Fidesz célja a demokrácia visszaállítása – mondta Orbán Viktor, hozzátéve: parlamenti, kizárólag békés keretek között folytatják az ellenállást, ennek gyakorlati módjairól a hétvégén a Tusványoson beszél majd. A Fidesz elnöke Bóka Jánossal, a Fidesz kedden megválasztott parlamenti frakcióvezetőjével tart tájékoztatót. „Szijjártó Péter döntését maximálisan támogattam, rá még nagy politikai szerep vár Magyarországon, nem holnap, hanem holnapután” – fogalmazott Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×