eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 30. vasárnap Zalán
A Crocus City Hall kulturális központ kiégett épülete Krasznogorszkban 2024. március 25-én. A kulturális központban március 22-én elkövetett fegyveres támadás halálos áldozatainak száma 137-re emelkedett, a sebesültek száma 180. A merénylet végrehajtásával megvádolt négy tádzsik állampolgárt előzetes letartóztatásba helyezték.
Nyitókép: MTI/EPA/Makszim Sipenkov

Moszkva: a kranogorszki merényletet több ország polgárai szervezték

A Crocus City Hall kulturális központ ellen elkövetett terrortámadást egyebek mellett kriptovaluta felhasználásával is finanszíroztak - jelentette ki Jurij Csihancsin, az orosz pénzügyi felügyelet (Roszfinmonitoring) vezetője.

"A nyomozati tevékenység még nem zárult le, de az előzetes eredmények azt mutatják, hogy több ország állampolgárai is részt vettek a terrortámadás megszervezésében. A terrortámadás finanszírozása pedig számos pénzügyi szervezeten keresztül történt, különböző eszközök, köztük kriptovaluta felhasználásával" - mondta Csihancsin a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni küzdelem aktuális kérdéseivel foglalkozó nemzetközi fórumon.

A Roszfinmonitoring vezetője korábban azt is elmondta, hogy számos ország kész segíteni Oroszországnak a Crocus City Hallban elkövetett terrortámadás kivizsgálásában, mivel érdekeltek a terrorizmus terjedésének megakadályozásában. Csihancsin azt is kijelentette, hogy a terrortámadás alaposan átgondolt volt, és a megvalósításhoz egy nemzetközi bűnözői hálózatot alkalmaztak.

Az elkövetőket pénzzel, fegyverrel, lőszerrel látták el, biztosították számukra a közlekedést és a helyszínről való elmenekülés lehetőségét.

A tisztségviselő szerint az akciót egyértelműen összehangolták az elkövetők megbízói.

A Moszkva melletti Krasznogorszkban lévő Crocus City Hallban március 22-én este követték el a modern Oroszország történetének egyik legnagyobb terrortámadását. A merénylettel kapcsolatban, amelyben 145 ember vesztette életét, eddig 11, jellemzően tádzsik nemzetiségű gyanúsítottat tartóztattak le.

Moszkva szerint a nyomozás megerősítette, hogy kapcsolat van a Crocus City Hall koncertterme elleni terrortámadás elkövetői és az ukrán "nacionalisták" között. Több nyugati kormány és Kijev is azt hangoztatta a támadás utáni első óráktól kezdve, hogy Ukrajnának nincs köze a merénylethez, és hogy az elkövető az Iszlám Állam nevű terrorszervezet volt, amely vállalta is a merényletet.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Rakonczay Gábor: az ember egóját helyre teszi a természet, ha akarja, ha nem

Rakonczay Gábor: az ember egóját helyre teszi a természet, ha akarja, ha nem

Életveszélyes helyzetekről, a hullámok nagyságáról, a pihenési lehetőségekről, a tervezett sodródásokról, a magával vitt élelmiszerekről, illetve a szükséges kalória- és alvásmennyiségről is beszélt Rakonczay Gábor extrém sportoló, az Atlanti-óceán átevezője az InfoRádió Aréna című műsorában. Arra is felelt, hogy mi választja el az építő egyedüllétet a pusztító, romboló magánytól, s hogy miért vitt magával olvasni könyveket az óceán közepére.

Szakíró: nincs már nagy árkülönbség, megéri elektromos autót venni

Folyamatosan nő a kereslet a villanyautók iránt Magyarországon, elsősorban a használtautó-import élénkült meg – mondta az InfoRádióban Antalóczy Tibor. A villanyautosok.hu főszerkesztője szerint a vállalati e-autó program főleg a kisteherautó-piacnak adott nagy lendületet, de más cégeknek is érdemes pályázniuk március végéig.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Valódi támogatást adnak vagy függőségbe taszítanak? – Csendes forradalom zajlik a nemzetközi segélyezés terén

Valódi támogatást adnak vagy függőségbe taszítanak? – Csendes forradalom zajlik a nemzetközi segélyezés terén

A nemzetközi segélyezési rendszer már régóta válsággal küzd, működésével sem a donorok, sem a kedvezményezettek nem elégedettek. Miközben a donor országok azt tapasztalják, hogy a segélyek nem hozzák a várt tartós eredményeket, addig a kedvezményezettek sokszor függőségbe, segélycsapdába kerülnek. Emiatt a segélyezésről szóló szakirodalomban több évtizede gyökeret vert az aid exit koncepció, vagyis a segélyezés fokozatos kivezetése a humanitárius és sürgősségi segélyek kivételével. Kérdés, mennyire megvalósítható ez a koncepció.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×