Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Az amerikai légierő három C-130 katonai szállítógépei élelmiszer-szállítmányokat dobnak le Gáza felett 2024. március 2-án. Joe Biden amerikai elnök előző nap bejelentette, hogy Washington minden tőle telhetőt elkövet, hogy segítséget küldjön a palesztinok lakta térségbe. Két nappal korábban Gázavárosban segélyosztás közben 115 ember halt meg, és több százan megsebesültek a Hamász vezette egészségügyi minisztérium adatai szerint.
Nyitókép: MTI/AP/Mohammed Hajjar

400 tonna élelmiszert tartalmazó segélyszállítmány indult Gázába

A World Central Kitchen és az Open Arms jótékonysági szervezetek Izraellel és a ciprusi hatóságokkal együttműködve szervezték az akciót.

Egy újabb segélyszállítmány indult útnak a Gázai övezet felé szombaton, amely közel 400 tonna élelmiszert szállít. A küldeményt Larnaca kikötőjéből indították útnak egy teherhajó és egy mentőhajó által vontatott platformon. Ez a második segélyszállítás amely Ciprus felől érkezik Gázába - írja a Portfolio.

A ciprusi hatóságok és Izrael együttműködése révén jött létre egy tengeri folyosó, amelynek célja az ostrom alatt álló palesztin területre irányuló segélyszállítmányok zökkenőmentes bejuttatása.

A World Central Kitchen (WCK) amerikai jótékonysági szervezet és a spanyol Open Arms közösen koordinálta a missziót, amelyet nagyrészt az Egyesült Arab Emírségek finanszírozásával valósítottak meg, ciprusi támogatással. Az első küldetés során márciusban egy ideiglenes mólót építettek törmelékből, hogy lehetővé tegyék közel 200 tonna élelmiszer kirakodását a kikötő nélküli enklávéban. A mostani szállítmány tartalmaz két targoncát és egy darut is, amelyek a jövőbeli tengeri szállítások megkönnyítését hivatottak elősegíteni.

Az Egyesült Államok tervezi továbbá egy úszó móló létrehozását Gázánál, ami a segélyek fogadását könnyítené meg. A projekt befejezését május 1-re tervezik, de várhatóan már április 15-én elkészülhet - nyilatkozta Nikosz Hrisztodulisz ciprusi elnök.

Címlapról ajánljuk
Csontvázak a szekrényben: a pozsonyi „M0”-t is úgy építhették, hogy a Benes-dekrétumra hivatkozva vett el a szlovák állam földet magyaroktól

Csontvázak a szekrényben: a pozsonyi „M0”-t is úgy építhették, hogy a Benes-dekrétumra hivatkozva vett el a szlovák állam földet magyaroktól

A Benes-dekrétumok szlovák megerősítéséről és alkalmazásáról tartott kerekasztal-beszélgetést a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, ennek alkalmával kereste meg az InfoRádió Tárnok Balázst, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatóját, aki az mondta, a II. világháború utáni években nem álltak le a konfiskálások, a szlovák államnak óriási biznisz mind a mai napig.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Ukrajna olyan súlyos kihívással néz szembe, amire még nem volt példa - Háborús híreink szombaton

Ukrajna olyan súlyos kihívással néz szembe, amire még nem volt példa - Háborús híreink szombaton

Kijev jelenleg csak a szükséges villamosenergia-mennyiség mintegy feléhez jut hozzá, a városban tömeges fűtés- és áramkimaradások sújtják a lakosságot a rekordhidegben – közölte Vitalij Klicsko főpolgármester. Oroszország a múlt héten példátlan bombázással sújtotta Ukrajnát, közel 1100 drónnal, 890 irányított bombával és több mint 50 rakétával támadtak a brutális hidegben. Putyin és Borisz Jelcin korábbi tanácsadója, Szergej Karaganov kijelentette: ha Oroszország közel kerülne az ukrajnai vereséghez, az azt is magával vonhatja, hogy Moszkva nukleáris fegyvereket vet be. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök cáfolta Trump korábbi kijelentését: "Ukrajna sosem volt és sosem lesz akadálya a békének". Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×