eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Nyitókép: Pexels.com

Napokig bolyongtak a romok között, mire megtalálták a turistákat

Guatemalában megtalálták azt a négytagú francia turistacsaládot, amely két nappal ezelőtt eltévedt egy régészeti parkban a közép-amerikai ország északi erdőségében – közölték a helyi mentők.

Gustavo Ara, a Mexikó és Belize határához közeli Petén megye önkéntes tűzoltóinak regionális igazgatója azt mondta: „Az embereket megtaláltuk, kissé kiszáradtak, állapotukat stabilizáltuk”.

A turistákat utoljára szerdán látták a Tikal Nemzeti Parkban, Guatemala egyik legfontosabb maja régészeti lelőhelyén.

A Guatemalai Turisztikai Intézet által kiadott közlemény szerint egy negyvenes éveiben lévő házaspár, egy 68 éves asszony és egy hatéves gyerek tartozott az eltévedt családhoz.

A négy franciát a parkban találták meg, mintegy 5 kilométerre a Petén régióban, Flores és La Libertad települések között található komplexum fő régészeti területétől.

A mentők által kiadott felvételeken látható, amint a turistákat furgonokban és mentőautókban ápolták, mielőtt a fővárosba, Guatemalavárosba szállították őket.

Címlapról ajánljuk
Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Már most nagyon oda kell figyelnie minden túrázónak és kertészkedőnek, mert az enyhe tél miatt a korábbiakhoz képest sokkal több kullanccsal lehet találkozni a kirándulóhelyeken, valamint a kertes házak udvarain is. A Magyar Kullancsszövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy az aranysakálok két, Hyalomma nemzetségbe tartozó kullancsfajt hurcoltak be Európába, amelyek nagyon veszélyesek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

Az utóbbi évtized egyik érdekes eredménye az volt, hogy azon országokban, ahol olyan nyelvet beszélnek, amelyben a jelen idő használatával lehet a jövőre hivatkozni, magasabb a megtakarítási ráta, még akkor is, ha egyéb tényezőket, mint például a gazdasági fejlettség, az intézményi rendszer, és a kultúra, figyelembe vesznek. A nyelvi-megtakarítás hipotézise szerint ez azért van, mert azok, akik a jelen időt használják a jövőről szólva, közelebbinek érzik a jövőt és így inkább hajlandóak megtakarítani. Mi azt teszteltük, hogy ha valaki természetes módon a jelen időt használja a jövő idő helyett, amikor a jövőről beszél, akkor fontosabb-e számára a jövő (és emiatt akár többet is takarít meg). A várakozásainkkal ellentétben nem találtunk ilyen összefüggést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×