Infostart.hu
eur:
363.87
usd:
308.61
bux:
138891.07
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Bruges Forrás:Twitter/Monica
Nyitókép: Forrás:Twitter/Monica

Megelégelte az emberáradatot az európai turizmus egyik ékszerdoboza

Bruges polgárai besokalltak a rengeteg külföldi bámészkodótól, aki alig töltenek pár órát a városban, szinte semmit sem költenek, ellenben hatalmas tumultust okoznak

Az egyik legszebb belga város, Bruges lakói turisták tömegével néznek szembe egész nyáron. Ez egyszerre áldás és átok a számukra: a látogatók pénzt, presztízst hoznak, és munkahelyeket biztosítanak. De a helyiek minőségi váltást szeretnének - írja a napi.hu.

A legtöbb külföldi a közeli Zeebruggeben horgonyzó, óriási tengerjáró hajókról érkezik, és pár órás bámészkodás után tovább is áll. A helyiek viszont a mennyiség helyett inkább a minőséget szeretnének, vagyis olyan turistákat, akik szívesebben töltenek hosszabb időt is a városban, mert érdekli őket a kultúra vagy kíváncsiak a helyi gasztronómiára.

2019-ben a város vezetése már kidolgozott egy tervet a minőségi turizmus fejlesztésére, de azt a koronavírus-járvány miatt nem sikerült megvalósítani. Pedig Bruges Európa kiemelkedő látványossága, köszönhetően annak, hogy a városközpont a középkor óta alig változott. Az óvárost körülvevő régi erődítmények és malmok, az óvárost átszelő csatornák lenyűgözőek, utóbbiak miatt hívják a települést észak Velencéjének.

A Holidu (házak és apartmanok keresésére és foglalására szolgáló platform) által közzétett tavaly augusztusi rangsor egyébként az olasz Velencét, Bruges-t és a görög Rodosz szigetét helyezte a második helyre a legtúlzsúfoltabb európai turisztikai célpontok listáján. Ezen a listán az első helyet a horvát Dubrovnik szerezte meg.

Címlapról ajánljuk

Elemzők az Arénában: új kihívások előtt a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP

Az országgyűlési választások után kialakult helyzetről, a Magyar Péter előtt álló utakról, Orbán Viktor jövőjéről beszélt Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×