A dél-koreai nagy-vezérkar azt közölte, hogy a rakéta 1000 kilométert tett meg, mielőtt a Japán-tengerbe zuhant volna. A szöuli bejelentést a japán hadsereg is megerősítette.
Tokió részéről azt közölték, a rakéta mintegy 74 percen át tartózkodott a levegőben, több mint 6000 kilométeres magasságban. Kisida Fumio japán miniszterelnök figyelmeztetett: Phenjan idén "növekvő mennyiségben" bocsát fel rakétákat.
Mindeközben a Hawaii szigetén lévő Camp Smithnél találkozott egymással több magas rangú amerikai, japán és dél-koreai katonatiszt, a rakétakilövésről a felek az egyeztetések végén kaptak hírt.
A héten várhatóan Japánba és Dél-Koreába utazik Mark Milley, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnöke.
Ez idén Phenjan 12. rakétafellövése.
A Jun Szok Jol dél-koreai elnök irodája által kiadott közleményben leszögezik: Phenjan "súlyos árat" fizet a rakétafellövésért.
Alig egy nappal korábban Kim Dzsong Un észak-koreai vezető befolyásos húga, Kim Jo Dzsong azt állította, hogy amerikai gépek sértették meg az észak-koreai légteret és azt vetette Washington szemére, hogy ő felelős a térségben lévő feszültség eszkalációjáért.
ENSZ-határozatok tiltják Észak-Korea számára a ballisztikus rakéták fejlesztését, melyek típustól függően akár nukleáris robbanófejek célba juttatására is képesek lehetnek. A phenjani vezetés súlyos nemzetközi szankciók hatálya alatt áll nukleáris programja miatt.