eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: BBC

Szakértő: nincs ereje Oroszországnak egyszerre több fronton nagy erővel támadni

Jack Watling szerint Mariupol sorsára juthat Harkiv is – az oroszok ezzel próbálkozhatnak –, de a csapatokat mozgatni nem könnyű és nem is lehet gyorsan.

Jack Watling, a londoni székhelyű védelmi agytröszt, a Royal United Services Institute szárazföldi hadviseléssel foglalkozó kutatója az orosz csapatok Ukrajnán belüli mozgását értékelte.

A BBC tudósítása szerint azt állítja, az oroszok az általuk használható katonai erő jelentős részét már Ukrajnába vitték, de ott az országon belüli átcsoportosításra már csak korlátozottan képesek.

"Az határozza meg, hogy hol érnek előrelépést most, hogy hol tesznek a legtöbb erőfeszítést az erőforrások és a logisztika terén. A fő terep most dél, ahol megpróbálják befejezni a Mariupolért vívott csatát, majd a térségben nyomulnak tovább, hogy elvágják Donbasz ukrán védelmének lehetőségét, észak felé szorítva a védekező csapatokat" – ecsetelte.

Herszon és Mikolajiv között statikussá vált a helyzet, nagyon valószínűtlen, hogy ezen a téren tudnak előrelépni – tette hozzá.

Úgy érzékeli, az orosz erők Krím felől a Dnyeper folyó mentén igyekeznek észak felé haladni.

Az orosz morál azonban szerinte alacsony, nincs is elég létszám ahhoz, hogy nyerjék ezeket az ostromolt városok jó részét, mégis azon vannak, hogy a városokat körülzárva azok lakosságát kiéheztessék, majd tüzérségi erővel lebombázzák.

Jack Watling szerint az orosz erőforrások mértékére jellemző, hogy több fronton egyszerre nem is tudnak nagy erővel támadni, ezért Mariupol után "mennek csak rá" Harkivra.

"A szándék tehát a városok egyenkénti lassú és módszeres megragadása" – összegzett.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×