Infostart.hu
eur:
380.86
usd:
326.38
bux:
0
2026. március 3. kedd Kornélia
A Maxar Technologies által közreadott műholdfelvétel megsemmisült lakóépületekről a dél-ukrajnai Mariupolban 2022. március 22-én. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában.
Nyitókép: MTI/AP/Maxar Technologies

Mariupoli polgármester: ezt a várost azonnal ki kell üríteni!

Vadim Bojcsenko szerint humanitárius katasztrófa küszöbén áll a dél-ukrajnai város. Az orosz hadsereg nem ad engedélyt emberek távozására.

A dél-ukrajnai Mariupolban humanitárius katasztrófa fenyeget, a városból ki kellene menekíteni mind a 160 ezer civilt, aki még ott van mindenféle energiaszolgáltatás nélkül - jelentette ki hétfőn Vadim Bojcsenko polgármester.

Huszonhat autóbusz áll készenlétben arra, hogy elszállítsa az embereket, de az orosz hadsereg még nem adott erre engedélyt.

"Oroszország játszik velünk, mint macska az egérrel, a megszállók kezében vagyunk"

- mondta Bojcsenko az állami tévében.

Irina Verescsuk ukrán kormányfőhelyettes közölte, hogy nem tervezik hétfőn civilek kimenekítését semelyik ostromlott városból, mert hírszerzési értesüléseik szerint orosz "provokációk" történhetnek az előzőleg biztonságosnak ítélt folyosókon.

Az ukrán Pravda című lap arról számolt be, hogy szerte az országból közigazgatási vezetők folyamatos orosz tüzérségi tűzről számolnak be.

Oroszország tagadja, hogy háborúja a civilek ellen irányulna, és Ukrajnát hibáztatja

azért, hogy sokadszorra sem tudnak megállapodni a civilek kimenekítésére szolgáló biztonságos folyosók kialakításáról - jegyezte meg a Reuters hírügynökség.

Hanna Maljar ukrán védelmiminiszter-helyettes közölte hétfői sajtótájékoztatóján, hogy a megszálló orosz erők rendezik soraikat, megpróbálják megerősíteni már elfoglalt hadállásaikat, de sehol az országban nem tudnak előrenyomulni, nem tudják például áttörni Kijev védelmi vonalát.

Címlapról ajánljuk
Kis-Benedek József: az iráni háború két okból is súlyosan érintheti Európa biztonságát

Kis-Benedek József: az iráni háború két okból is súlyosan érintheti Európa biztonságát

Az Európai Unió közvetlenül is érintett lehet az Irán ellen kirobbant katonai akciók miatt, ha nagy számban indulnak el a menekültek Európa felé – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, aki arra is utalt: a terrorveszély is nőni fog, hiszen már ma is sok olyan vallásos síita él Európában, akinek nem tetszene egy iráni rendszerváltás, és sokkolta őket, hogy megölték a legfőbb vallási vezetőjüket.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Záporoznak a rakéták az Öbölre, lezárták a Hormuzi-szorost, Trump megtorlást ígért  – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Záporoznak a rakéták az Öbölre, lezárták a Hormuzi-szorost, Trump megtorlást ígért – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×