eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly
Az új koronavírus elleni oltóanyagot csomagolják a világ legnagyobb szérumgyártójánál, az Indiai Szérumintézetnél (Serum Institute of India, SII) a cég székhelyén, Punéban 2021. január 21-én. Ezen a napon tűz ütött ki a székhelyen, de a vezetés szerint ez a gyártókapacitást és a készleteket nem érintette. A szérumintézet az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca svéd-brit gyógyszergyártó koronavírus elleni vakcinájának több milliárd adagját gyártja.
Nyitókép: MTI/AP/Rafik Makbúl

Késlelteti az AstraZeneca-oltások szállítását a legnagyobb vakcinagyártó

Indiát sok kritika érte, hogy több oltást ad, illetve adományoz el, mint amennyit belföldön hasznának fel. Közben a járvány kezd újra erőre kapni az országban.

Az Indiai Szérum Intézet (SII) nevű gyógyszergyár késlelteti a koronavírus elleni AstraZeneca-vakcinák szállítását Brazíliának, Szaúd-Arábiának és Marokkónak a hazai kereslet növekedése és kapacitásbővítés miatt – közölte a Reuters brit hírügynökség.

Indiát, a legnagyobb vakcinagyártót, számos hazai bírálat érte, amiért többet adományoz, illetve ad el az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem által kifejlesztette védőoltásból, mint amennyit belföldön használnak fel oltásra.

Indiában ismét növekszik a Covid-19-fertőzöttek száma, mintegy 11,6 millióan betegedtek meg a járvány kezdete óta.

A késlekedésről először a The Times of India számolt be, napokkal azután, hogy Nagy-Britannia közölte, hogy áprilisban lassítani fogja oltási kampányát, mert az SSI várhatóan a vártnál kevesebb adagot szállít majd.

Az SSI eddig az Egyesült Királyság által megrendelt 10 millió adag vakcina felét szállította le.

Brazília eddig 4 millió adag védőoltást kapott az SII-től, Szaúd-Arábia 3 milliót, Marokkó pedig 7 milliót az indiai külügyminisztérium honlapja szerint. A három ország egyenként 20 millió adag vakcinát rendelt.

Az SII a szegény országok számára gyártandó egymilliárd adag vakcinára szerződött az AstraZenecával, a Gates Alapítvánnyal és a GAVI Vakcinaszövetséggel.

A Reutersnek nyilatkozó illetékes szerint az SII áprilisban-májusban a jelenlegi havi 60-70 millió adagról 100 millió adagra kívánja növelni a kapacitást.

India eddig 8 millió adag védőoltást adományozott, és közel 52 millió adagot értékesített 75 országnak; a vakcinák többsége az SII által gyártott AstraZeneca volt. A több mint 1,3 milliárd lakosú Indiában 44 millió adag vakcinát használtak fel január közepe óta a lakosság immunizálására.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×