eur:
410.28
usd:
389.28
bux:
79342.92
2024. november 21. csütörtök Olivér
A Pfizer és a BioNTech vállalatok koronavírus ellen közösen kifejlesztett oltóanyagát rakodják teherautóra az amerikai Pfizer gyárában, a Michigan állambeli Portage-ben 2020. december 13-án, amikor megkezdik a szérum első adagjainak kiszállítását az Egyesült Államokban.
Nyitókép: MTI/EPA/AP pool/Morry Gash

Oltóanyagokkal kapcsolatos bűncselekmények feltűnésére számít az Interpol

Koronavírus elleni oltóanyag-szállítmányok elrablása, oltóanyagraktárak kifosztása egyaránt szerepel a bűnügyi szakértők által jelzett számos lehetséges fejlemény között.

„Ugrásszerű növekedést” – jósolt az oltóanyagok elleni bűncselekmények tekintetében Jürgen Stock, az Interpol főnöke, a német WirtschaftsWoche-ban megjelent nyilatkozatában. Mihelyt a vakcina megjelenik a napi használatban, oltóanyag-raktárakat akarnak majd kifosztani, szállítmányokat próbálnak majd megdézsmálni, esetleg egy az egyben eltéríteni, elrabolni – tette hozzá.

Stock emellett az oltóanyagok körüli korrupció látványos elburjánzását is a valószínű fejlemények között említette. Mások attól tartanak, hogy az oltást tagadó mozgalmak szervezhetnek különböző szabotázs-akciókat, akár a vakcinák tárolása, akár szállítása, elosztása körül.

Az Európai Gyógyszerügynökség által hétfőn elsőként engedélyezett mRNA-vakcina kiszállítását valamennyi tagországba a tervek szerint már karácsony másnapján, december 26-án – ami a tagállamok többségében, így a gyártó Belgiumban nem is munkaszüneti nap – megkezdik, és az első oltásokat minden tagállamban azonos feltételek mellett, december 27-29. között készülnek bonyolítani.

A gyógyszerszállítmányok biztonsága érdekében

Németországban máris bejelentették, hogy a szállítást a szövetségi rendőrség biztosítja majd, a tárolás helyszínét pedig nem hozzák nyilvánosságra.

A jelenleg ismert tervek szerint az EU-országok többsége – amelyek számára az EU, közösségi megrendeléssel, első körben 200 millió adag szérumot kötött le, további százmillióra pedig elsőbbségi igényt jelzett – egy időben, december 27-én kezdi majd a beoltást, bár a dán kormány például már jelezte, hogy amennyiben már 26-án rendelkezésükre áll az oltóanyag, akkor nem fognak várni másnapig. Hollandiában ezzel szemben, a jelenleg ismert forgatókönyv szerint, csak januárban fogják megkezdeni alkalmazását.

Az új oltóanyag kapcsán Emer Cooke, az Európai Gyógyszerügynökség főigazgatója hangsúlyozta, hogy miközben a szer hatékonysága meggyőző – 43 ezer fős próbaoltás 95 százalékos eredményt hozott -, „nincs arra utaló bizonyíték” hogy a Covid-19 napokban feltűnt új variánsát ne tudná hasonló biztonsággal kezelni.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.

Orbán Viktor: meg kell barátkoznunk olyan fogalmakkal, mint a gazdasági semlegesség és a nemzeti önérdek

Sikerült növelni nemzetközi szinten az ország mozgásterét, és komoly előnyökkel járhat Magyarország számára az amerikai elnökválasztás eredménye - egyebek mellett erről beszélt Orbán Viktor a Magyar Állandó Értekezlet (Máért) ülésén csütörtökön Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24-csoport alapító-tulajdonosa
Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedik. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×