A Trump-kampánystáb a wisconsini voksok újraszámlálását fogja kérni - jelentette be Bill Stepien, az amerikai elnök kampánymenedzsere szerdán kiadott közleményében. Stepien hangsúlyozta: "Wisconsin több megyéjéből "szabálytalanságokat jeleztek, s ez komoly kétséget támaszt az eredmények érvényességét illetően".
A kampányigazgató leszögezte: mivel a szavazatkülönbség az elnök és a demokrata párti elnökjelölt között kicsiny, ez lehetővé teszi Donald Trump számára, hogy a szavazatok újraszámlálását kérje. "Ezt azonnal meg is fogjuk tenni" - közölte Stepien.
A Fox News beszámolt Stepien másik közleményéről, amely szerint Trumpék pert indítanak a Michigani Bíróságon a szavazatszámlálás leállítása érdekében. Azt kifogásolják, hogy Trump stábja több helyen "nem kapott érdemi lehetőséget" a levélszavazatok felbontásának és megszámlálásának ellenőrzésében, pedig Michigan törvényei ezt írják elő. Emellett azt akarják, hogy újraszámolják azokat a szavazatokat, amelyeknél "nem lehettek ott kellő jelenléttel".
Az elnök számos Twitter-bejegyzéseinek egyikét is ennek az államnak szentelte, és azt írta, hogy úgy tűnik, ott megtalálták azokat a szavazatokat, amelyek egy csodálatos fiatal embert, John Jamest nem engedik a szenátusba. "Micsoda borzalmas dolog történik itt!" - méltatlankodott az elnök.
Wow! It looks like Michigan has now found the ballots necessary to keep a wonderful young man, John James, out of the U.S. Senate. What a terrible thing is happening!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 4, 2020
Egy másik bejegyzésében Pennsylvania államra tért ki, és azon bosszankodott, hogy ő éppen "nagyot nyer" az államban, miközben az állam vezetője arról beszél, hogy több millió szavazatot kell még megszámolniuk.
We are winning Pennsylvania big, but the PA Secretary of State just announced that there are “Millions of ballots left to be counted.”
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 4, 2020
Joe Biden viszi Wisconsint
Wisconsinban helyi idő szerint szerdán délután bejelentették Joe Biden demokrata párti elnökjelölt győzelmét, a voksok 50,2 százalékát kapta, szemben Trump 48.2 százalékos támogatottságával.
Ez a közép-nyugati állam 10 elektort ad, és ezzel a Fox News televízió számításai szerint Biden 248-ra növeli az őt támogató elektorok számát. Donald Trump az ő számításuk szerint 214 elektori támogatóval rendelkezik.
Szerdán változatlanul bizonytalan volt a választások eredménye, több csatatér-államban még folyt a szavazatok számlálása: Minnesota, Michigan, Georgia eredményeire még várni kell.
Michiganben bejelentették, hogy helyi idő szerint szerda este előtt nem lesz eredmény, több tízezer levélszavazatot még nem is regisztráltak.
Jocely Benson, michigani államtitkár szerdán sajtókonferencián jelentette be, hogy Grand Rapids, Detroit, Flint, Kalamazoo és más városok levélszavazatait még nem is regisztrálták a választási bizottságok.
Wisconsinban és Michiganben a szavazatszámlálások közepette folyamatosan közzéteszik az eredményeket. Ezek szerint Biden előnye Wisconsinban 0.6 százalék, Michiganben pedig 0.9 százalék. Pennsylvaniában, Észak-Karolinában és Georgiában változatlanul Donald Trump vezet.
Stábja szerint Biden megnyerte Nevadád és Wisconsint
Joe Biden kampánymenedzsere, Jennifer O'Malley Dillon szerdán újságíróknak kijelentette: úgy hiszi, hogy Biden megnyerte Nevadát és Wisconsint is, és jó úton halad afelé, hogy ő legyen az Egyesült Államok következő elnöke. Hozzáfűzte ugyanakkor, hogy mind Nevadában, mind Wisconsinban csak csütörtökre várható az eredmény. A kampányigazgató elmondta azt is, hogy nincs formális kapcsolatuk Donald Trump munkatársaival.
Több elemző is arra számít, hogy a vitatott eredményekre vonatkozó vitában a szövetségi alkotmánybíróság dönt majd. Az alkotmánybíróságon - Amy Coney Barrett napokban történt beiktatásával - 6:3 arányú a konzervatív bírák többsége. Nancy Pelosi, demokrata párti házelnök még kedden, a választás éjszakáján újságíróknak azt nyilatkozta: az új alkotmánybíró, Amy Coney Barrett megszavazása, majd beiktatása törvénytelen volt. Állítását a demokrata párti politikus nem támasztotta alá.
Közben megszületett az eredmény Puerto Ricón is, ahol egyes kérdésekben népszavazást is tartottak. A helybéliek 52 százaléka arra voksolt, hogy Puerto Rico a továbbiakban ne az Egyesült Államok külterülete, hanem önálló tagállama legyen.