Infostart.hu
eur:
384.57
usd:
330.77
bux:
124570
2026. március 11. szerda Szilárd
Az új koronavírus miatt megbetegedetteket ápolják a CHR Verviers kórház intenzív osztályán, a belgiumi Verviers-ben 2020. április 2-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Belgiumban egyre kevesebben kerülnek kórházba

A koronavírus-járvány miatt július végéig nem lehet sportrendezvényeket tartani.

Egy hete tartósan csökkent a Covid-19-fertőzéssel kórházba utaltak száma, és valószínűleg ez a tendencia folytatódik az elkövetkező napokban, sőt hetekben is - nyilatkozta a helyi sajtónak Steven Van Gucht a belga közegészségügyi szolgálat szóvivője. Jelenleg közel 3000 a kórházi fekvőbetegek száma, 646-an intenzív ellátásban részesülnek.

Az országban további 272 fertőzöttet azonosítottak 24 óra leforgása alatt, ez a szám csak kevéssel magasabb a hétfői, illetve a keddi adatnál. A 11,5 milliós országban több mint 50 ezer a regisztrált fertőzöttek száma, ebbe beletartoznak a gyógyultak, illetve a halottak is. A halottak száma 8335, az elmúlt 24 órában a járvány 111 halottat követelt.

A kormány még a nap folyamán dönt a korlátozó intézkedések további enyhítéséről.

Hollandiában csökkent a járvány okozta halálesetek száma. A legfrissebb adatok szerint az elmúlt 24 órában 36-an hunytak el, ami majdnem a felével kevesebb az előző napok hasonló adatainál. Az azonosított esetek száma is több mint százzal volt kevesebb, mint a megelőző két napban. A 17, 5 milliós lélekszámú országban eddig 5204-en haltak bele a Covid-19-vírusfertőzésbe.

Luxemburgban szerdán nem érkezett hír sem újabb fertőzöttről, sem halálesetről. A luxemburgi állami központi hivatal szerdai jelentésében úgy fogalmazott, hogy a koronavírus-járvány nem gyakorolt jelentős hatást az ország átlagos halálozási rátájára.

Sporttilalom: a kormány döntött, a klubok nem

A koronavírus-járvány miatt továbbra sem engedélyezik a sportesemények megrendezését, és ezt a rendelkezést egészen július 31-ig meghosszabbította a kormány. A döntést Sophie Wilmes miniszterelnök jelentette be szerdán.

Belgium volt az első, ahol a labdarúgószezon végleges leállítását kezdeményezték, a klubok azonban még mindig nem szavaztak a javaslat jóváhagyásáról, már háromszor is elhalasztották a döntést.

Legutóbb május 15-re tették át a voksolást, amikor - a miniszterelnök mostani bejelentése után - minden bizonnyal megszavazzák azt.

A futballszövetség tájékoztatása szerint az ügyrendi bizottság a május 15-én sorra kerülő közgyűlésre

részletes javaslatot tesz majd le a klubok asztalára.

Az élvonalban a Club Brugge 15 pontos előnnyel állt az élen a második helyezett KAA Genttel szemben a koronavírus-járvány miatt márciusban felfüggesztett bajnokságban, amelyből már csak egy forduló lett volna hátra a rájátszás megkezdése előtt. Amennyiben az aktuális állás alapján hirdetnek végeredményt, a második a Gent, a harmadik pedig a Charleroi lesz, míg a negyedik helyen a Royal Antwerp végez. A győztes Bajnokok Ligája-főtáblás, a második BL-selejtezős, a harmadik Európa-liga főtáblás, míg a negyedik El-selejtezős lesz, amennyiben megszavazzák a klubok a lezárást.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Exkluzív – Kiderült, miért nem kap a fél ország MVM-számlákat, de már nem kell sokat várni

Exkluzív – Kiderült, miért nem kap a fél ország MVM-számlákat, de már nem kell sokat várni

Az InfoRádiót több hallgató is arról értesítette, hogy januárban és februárban sem postán, sem applikáción keresztül nem kaptak gázszámlát az MVM-től. Az érintettek azt állítják, hogy tájékoztatást sem kaptak az okokról.

A Bayern lezárta az olaszok szezonbeli BL-szereplését, a visszavágó csak formalitás

A Bayern München formalitássá tette az Atalanta elleni hazai visszavágót (6–1), az Atletico Madrid jelentős előnyt szerzett a Tottenham ellen (5–2), a Newcastle döntetlent játszott a Barcelonával szemben (1–1).
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×