A közlemény szerint
- a belügyminisztérium 783,9 millió koronát (10, 58 milliárd forint) kap a rendőrség és 99,76 millió koronát (1,35 milliárd forint) a tűzoltóság tagjainak fizetéskiegészítésére.
- A katonáknak 35,6 millió korona (491,1 millió forint),
- a vámosoknak 44,2 millió korona (596,7 millió forint) jut.
"A Covid-19 járvány nem tiszteli sem a munkaidőt, sem a pihenőre való jogot. Ez azt jelenti, hogy több pénzt érdemelnek a járvány ellen küzdők" - jegyezte meg Jan Hamácek belügyminiszter a Twitteren. Hamácek szerint ezek az összegek a kormány tartalékalapjából kerülnek kifizetésre, az egyes tárcák ugyanakkor a saját büdzséjükből is prémiumokat fognak osztani. A katonák például ilyen úton további 48,3 millió koronát (652,05 millió forint) kapnak.
A koronavírus-járvány elleni küzdelem legnagyobb terheit viselő egészségügyi és szociális dolgozók jutalmáról csütörtökön tervez dönteni a cseh kormány.
Az egészségügyi minisztérium napi kimutatásai kedd reggel is megerősítették azt a tényt, hogy az utóbbi időben a fertőzöttek számának növekedése jelentősen lelassult, a gyógyulásoké pedig felgyorsult.
Országos szinten kedd reggelig 7449-re emelkedett a fertőzöttek száma, akikből eddig 2834 már felgyógyult - derült ki a tárca legfrissebb adataiból. Hétfőn a fertőzések száma 45-tel, a gyógyulásoké 279-cel emelkedett. A fertőzések hétfői növekménye március közepe óta a legalacsonyabb volt. Az első megbetegedést március elsején mutatták ki Csehországban.
A cseh kórházakban kedd reggel 359 beteget ápolnak, eggyel kevesebbet, mint hétfőn. Mintegy ötven, kórházban kezelt személynél minősíthető súlyosnak a betegség lefolyása.
A laboratóriumi tesztek száma meghaladta a 226 ezret. Naponta 6-8 ezer tesztet készítenek.
A képviselőház kedden kezdi tárgyalni a kormány kérését, hogy a március közepén kihirdetett és április végén lejáró szükségállapotot május 25-éig hosszabbítsák meg. Andrej Babis miniszterelnök beismerte, hogy a kormánykoalíciónak ehhez egyelőre nincs meg a szükséges támogatása a parlamentben. Az ellenzéki pártok csak azután hajlandóak támogatni a javaslatot, ha a kormány megválaszolja kérdéseiket, és részletesen megindokolja, miért van szükség a hosszabbításra.
Jan Hamácek belügyminiszter, az országos válságstáb elnöke alapvetően a védőeszközök egyszerűbb közbeszerzésével érvel. Adam Vojtech egészségügyi miniszter pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a szükségállapot megszűnése az eddigi korlátozások azonnali feloldásához vezetne, aminek nagyon negatív következményei lehetnének a járvány terjedése szempontjából.