eur:
411.24
usd:
392.65
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
London, 2020. március 29.Koronavírustesztet végeznek az autósokon egy londoni élménypark előtt létesített állomáson 2020. március 29-én. Nagy-Britanniában a koronavírus-járvány miatt a lakosság csak az alapvető szükségleti cikkek és gyógyszerek beszerzése, valamint napi egy szabadtéri testmozgás céljából léphet ki az utcára, illetve akkor, ha orvosi segítségre van szüksége. Az országban 19 ezer fölé nőtt a koronavírussal igazoltan fertőzöttek száma, a járványban eddig 10235-en vesztették életüket.
Nyitókép: MTI/EPA/Will Oliver

Útmutatót kaptak a brit orvosok, hogy kinek az életét érdemes megmenteni

Érdekes állásfoglalást adott ki a Brit Orvosi Szövetség: a kisebb túlélési esélyű betegek valóban kevesebb esélyt kapnak.

Etikai útmutatást adott ki a brit orvosoknak a British Medical Association, és ebben többek között azt is leírták, hogy ha az ország egészségügyi rendszere leterhelődik a koronavírus-járvány miatt, akkor milyen szabályok alapján kell dönteniük arról, hogy kinek mentik meg az életét.

"Előfordulhat, hogy a legrosszabb állapotban lévő betegektől meg kell vonni az olyan kezeléseket, mint az intenzív ellátás vagy a lélegeztetőgép. Ez közvetve elkerülhetetlenül diszkriminatív lépés lesz az idősekkel és a krónikus betegségben szenvedőkkel szemben" – idézi az útmutatót a CNN.

A dokumentum szerint az életkor szerinti megkülönböztetés már jogszerűtlen lenne, de a már korábban is légzőszervi problémával küzdő idősebb betegeknek a legjobb kezelés esetén is csekély esélye lenne a túlélésre, ezért szűkös ellátási lehetőségek esetén ők hátrébb sorolódnak.

Az orvosok és az egészségügyi személyzet etikai egyensúlya szélsőséges pandémiás helyzetben elbillenhet a haszonelvűség irányába – áll az állásfoglalásban, amely április 1-jétől hatályos.

A brit kormány korábban arra figyelmeztetett, hogy az ország egészségügyi rendszere túlterhelődhet, ha az emberek nem követik a távolságtartás szabályait.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×