eur:
406.1
usd:
357.9
bux:
92770.75
2025. április 25. péntek Márk
Mahmúd Abbász, a Palesztin Hatóság elnöke az Angela Merkel német kancellárral közösen tartott sajtóértekezletén a berlini kancellári hivatalban 2019. augusztus 29-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Clemens Bilan

Mahmúd Abbász: ez összeesküvés

A palesztin elnök szerint az amerikai államfő kedden ismertetett közel-keleti béketerve egy "összeesküvés", amely nem fog sikerülni.

Kétállami megoldást javasolt Donald Trump a palesztin-izraeli konfliktus rendezésére, Az amerikai elnök elismerte Izrael fennhatóságát a Golán-fennsík felett. A terv ellen tiltakozott a Hamász, elutasították a Ciszjordániában élő zsidók, a palesztinoknak szóló büntetésként értékelte Irán, és káros következményektől tart Jordánia.

Mahmúd Abbász palesztin elnök egy keddi televíziós nyilatkozatában összeesküvésként értékelte a béketervet, és azt is kijelentette Donald Trumpnak és Benjámin Netanjahu izraeli kormányfőnek címezve, hogy a népe jogai "nem eladók".

"Azt mondom Trumpnak és Netanjahunak, hogy Jeruzsálem nem eladó, jogaink nem eladók, nem képezik alku tárgyát. És a megállapodásuk, az összeesküvés nem fog sikerülni. Nem hajlunk meg, nem adjuk be a derekunkat... Azok után a képtelenségek után, amelyeket ma hallottunk, ezerszer is nemet mondunk... A palesztinok kitartanak amellett, hogy véget vetnek az izraeli megszállásnak és államot hoznak létre Jeruzsálem fővárossal."

Abbász a palesztin vezetőség Rámalláhban tartott rendkívüli ülése után szólalt meg. A tanácskozáson képviseltette magát a Hamász szélsőséges gázai szervezet is.

Véleményt nyilvánított a béketervről a terroristának minősített libanoni Hezbollah szervezet is, amely szerint Donald Trump elképzelése "kísérlet a palesztin nép történelmi és törvényes jogainak a megsemmisítésére". "Ezt nem lehetett volna elkövetni néhány arab rendszer cinkossága és árulása nélkül" - írta a szervezet egy bejrúti közleményben.

Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: vámháború, gazdasági átalakulás és a kínai–amerikai rivalizálás kulisszatitkai

Az amerikai–kínai vámháború hátteréről, lehetséges hatásairól, a kínaiak várható reakcióiról, az ottani gazdaság szükséges szerkezeti átalakításáról, 400 millió „másodrendű” állampolgárról és Oroszország szerepéről is beszélt Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×