eur:
395.34
usd:
366.72
bux:
65166.76
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna
Pixabay
Nyitókép: Pixabay

Az Európai Néppárt nem akar missziót küldeni Magyarországra

Megosztottak a pártok abban, hogy kell-e nálunk vizsgálódnia az Európai Parlamentnek a jogállamisági eljárás során.

Míg az uniós döntéshozó testület baloldali és zöldpártjai erősen küzdenek érte, hogy mielőbb vizsgálódhassanak hazánkban, a néppárt teljességgel indokolatlannak tartja az utat - számolt be értesüléseiről a Magyar Nemzet.

Kedden a Népszava írt arról, hogy a szakbizottság és az új képviselő-testület tagjai megismerkednének a hazai állapotokkal (és korábban Orbán Viktor miniszterelnök épp azt nehezményezte, hogy a testület mindenféle helyismeret nélkül alkot véleményt Magyarország-ügyben). Az Európai Néppárt (EPP) szakmai koordinátora viszont a Magyar Nemzet tudósítása szerint ellenezte, hogy az Európai Parlament állampolgári jogi szakbizottsága (LIBE) tényfeltáró delegációt küldjön Magyarországra.

A magyarországi útról a végső döntést az EP-elnökök értekezlete formáció (a képviselőcsoportok vezetői és a parlament elnöke) hozza majd meg.

A LIBE tagjai legutóbb Máltán tartottak tényfeltáró missziót Daphne Caruana (épp a Panama Papírok máltai iratait tanulmányozó) újságíró meggyilkolása miatt (a botrány a nagypolitikáig ér, több lemondáshoz vezetett, legutóbb a rendőrfőnök távozott).

Tegnap Brüsszelben azt is beharangozták, hogy még idén létrejön a 27 EU-tagország részvételével készített, átfogó jogállamisági jelentés. Didier Reynders, az Európai Bizottság igazságügyi biztosa azt mondta, ez nem azt jelenti, hogy felhagynának a 7. cikkely szerinti eljárással.

"Elsősorban cselekvésre akarunk biztatni pár tagállamot, de a mechanizmus arra is alkalmas lehet, hogy arra hivatkozva kötelezettségszegési eljárásokat indítsunk"

- mondta.

A következő napokban valamennyi EU-országtól levélben kéri majd, hogy jelöljenek ki egy-egy személyt a bizottsággal való kapcsolattartásra az ügyben.

Címlapról ajánljuk
Egyre több ország ismeri fel a menekülthelyzet tarthatatlanságát
Jelentés

Egyre több ország ismeri fel a menekülthelyzet tarthatatlanságát

A humanitárius hozzáférést és a migránsok menedékjogi helyzetét elemezte egy nemzetközi tanulmány, melynek készítői szakpolitikai intézkedéseket is javasolnak az érintett országok vezetőinek. A Migrációkutató Intézet vezető kutatója azt mondta az InfoRádióban, hogy a jelentés megerősíti, egyre több nyugati kormányzat ébred rá, milyen veszélyei lehetnek az illegális migrációnak, ugyanakkor Tárik Meszár szerint az elemzés több megállapítása is ellentmondásos.

Mi vezetett a németországi Zöldek zuhanórepüléséhez?

Egyre csökken a németországi Zöldek párt támogatottsága, öt év alatt több mint duplájára, 25-ről 56 százalékra nőtt azok száma, akik semennyire sem tudnak azonosulni a párttal, ezzel Németország egyik leginkább elutasított politikai tömörülésévé vált. A háttérben a zöldítés, a kormány energiapolitikája áll - mondta az InfoRádióban Dobrowiecki Péter, a Mathias Corvinus Collegium Magyar-Német Intézetének kutatási vezetője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.03.28. csütörtök, 18:00
Havasi Katalin
a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×