Infostart.hu
eur:
357.47
usd:
305.62
bux:
132900.13
2026. május 14. csütörtök Bonifác
Nyitókép: Pixabay

A tengerentúlon már szavaznak a magyarok

Összesen 1313-an voksolhatnak az amerikai földrész magyar külképviseletein. A legtöbben, 382-en New Yorkban szavazhatnak.

Megkezdődött az amerikai földrész magyar külképviseletein az Európai Parlament magyar tagjainak választása, helyi idő szerint szombat reggel. Összesen 1313-an voksolhatnak Amerikában. Az EP-választáson az amerikai kontinensen az időeltolódás miatt szombaton lehet szavazni Magyarország külképviseletein, helyi idő szerint 6 és 19 óra között.

A külképviseleteken azok a magyar állampolgárok adhatják le voksukat, akik

  • magyarországi lakhellyel rendelkeznek,
  • a választás napján külföldön tartózkodnak, valamint
  • május 17-éig felvetették magukat a külképviseleti névjegyzékbe és jelezték, hogy mely városban kívánnak szavazni.

Az első szavazóhelyiségek Argentínában (Buenos Aires), Brazíliában (Brazíliaváros és Sao Paulo), és Uruguay-ban (Montevideo) nyíltak meg, helyi idő szerint reggel 6 órakor, közép-európai idő szerint pedig 11-kor.

Egy órával később, közép-európai idő szerint délben nyílik meg a szavazókör Chilében (Santiago de Chile), a kanadai Ottawában és Torontóban, az egyesült államokbeli Washingtonban, New Yorkban és Miamiban, valamint Kuba fővárosában, Havannában.

További egy óra múlva - közép-európai idő szerint 13 órakor - nyílik a szavazóhelyiség az egyesült államokbeli Chicagóban és Houstonban, Quitóban (Ecuador), Bogotában (Kolumbia), Mexikóvárosban, Panamavárosban (Panama) valamint Limában (Peru).

A voksolás az amerikai kontinens nyugati partján - az egyesült államokbeli Los Angelesben és San Franciscóban, valamint a kanadai Vancouverben - közép-európai idő szerint szombaton 15 órakor kezdődik.

Amerikában a legtöbben, 382-en New Yorkban szavazhatnak,

  • Washingtonban 147-en,
  • Torontóban 166-an,
  • San Franciscóban 119-en,
  • Los Angelesben 91-en,
  • Ottawában 75-en,
  • Chicagóban 58-an,
  • Miamiban 50-en,
  • Houstonban 48-an,
  • Vancouverben pedig 39-en.
  • Buenos Airesben és Sao Paulóban 21-21-en,
  • Mexikóvárosban és Limában 17-17-en,
  • Bogotában 13-an,
  • Santiago de Chilében és Panamavárosban 10-10-en,
  • Quitóban 9-en,
  • Brazíliavárosban 8-an,
  • Montevideóban és Havannában 6-an szerepelnek a névjegyzékben.

A külképviseleteken a diplomáciai képviselet és a budapesti Külgazdasági és Külügyminisztérium munkatársai a külképviseleti választási iroda (küvi) tagjai. Az iroda vezetője is a Külgazdasági és Külügyminisztériumból érkezik.

Címlapról ajánljuk

Jótékony célra ajánlották fel a végkielégítésüket a távozó kormánytagok

Az új kormánynak minden lehetősége megvan arra, hogy naprakész, pontos adatokból dolgozzon, az előző kabinet mindent megtett, hogy rendezett állapotban adja át az országot – közölte Gulyás Gergely, korábbi Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön, a Facebook-oldalán élőben közvetített sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
Komoly pluszban az OTP árfolyama

Komoly pluszban az OTP árfolyama

Több szempontból is izgalmas napunk van a tőzsdéken: egyrészt fontos találkozó zajlik az amerikai elnök Donald Trump és kínai kollégája, Hszi Csin-ping között, amelytől a befektetők az amerikai-kínai kapcsolatok és a globális kereskedelem jövőjére vonatkozó jelzéseket várják. Ezen kívül a nemzetközi piacokon az iráni háború legfrissebb fejleményeire is figyelnek a befektetők. Ami pedig a hazai eseményeket illeti, a befektetők figyelme a Tisza-kormány első gazdasági intézkedéseire és a költségvetési helyzet felmérésére irányulhat, a piac a fiskális fegyelemre és az EU-val való kapcsolatok alakulására különösen érzékeny lehet. Ázsiában bizonytalan volt a tőzsdei hangulat, Európában egyre jobb hangulatú kereskedést láthatunk, a magyar tőzsde pedig szintén emelkedik annak ellenére, hogy a Mol jegyzése esik; elsősorban az OPT menetelésének köszönhető a jó teljesítmény.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×