eur:
406.36
usd:
359.11
bux:
91147.31
2025. április 25. péntek Márk
Nyitókép: Pixabay

Meghátrált a kínai kormány

Elhalasztotta a veszélyeztetett állatok testrészeiből készült termékek kereskedelme tilalmának feloldását a kínai kormány az után, hogy környezetvédő csoportok heves tiltakozását váltotta ki az 1993-ban elfogadott törvény minapi enyhítése.

Októberben jelentette be az Államtanács, hogy engedélyezni fogja különleges körülmények között, például orvosi kutatások, gyógyászat céljából az olyan veszélyeztetett fajok, mint a tigris és az orrszarvú csontjaiból készült termékek kereskedelmét.

"Speciális körülmények között megerősítjük ezen termékek kereskedelmének és használatának szabályozását és minden vonatkozó lépést engedélyeztetni kell, a kereskedelem mennyiségét pedig szigorúan ellenőrizni fogjuk" - írták akkor közleményükben.

Tigriscsontokat és orrszarvútülköt a hagyományos kínai gyógyászat használja annak ellenére, hogy nincs bizonyíték hatékonyságukról a betegségek kezelésében, és az állatok leölése komoly hatással van populációjukra.

Környezetvédők azonnal tiltakoztak a döntés ellen, hangsúlyozván, hogy a tilalom enyhítését célzó kínai lépésnek "pusztító következményei lehetnek világszerte", mivel lehetővé teszi, hogy az orvvadászok és az állatkereskedők a legalizált kereskedelemre hivatkozva folytathatják tevékenységüket.

"Tanulmányozás után elhalasztották a jogszabály megvalósítását"

- adta hírül a Hszinhua állami hírügynökség Ting Hszüe-tungra, az Államtanács főtitkár-helyettesére hivatkozva.

Az illetékes nem indokolta a halasztást, és arról sem beszélt, hogy az ideiglenes vagy állandó jellegű, csupán annyit közölt, hogy a régi tilalom marad érvényben.

"Három szigorú tilalom marad érvényben:

  • az orrszarvúk és a tigrisek és a belőlük készült termékek exportja és importja,
  • ugyanezek eladásának, vásárlásának, szállításának, postai úton küldésének szigorú tilalma,
  • és az orrszarvútülkök és tigriscsontok felhasználása a gyógyászatban" - közölte Ting

A tiltott tevékenységek elkövetőit a jövőben is súlyos büntetéssel fogják sújtani - tették hozzá.

Címlapról ajánljuk
Oeconomus: gázhiány fenyegeti Ukrajnát, és pénze sincs eleget vásárolni

Oeconomus: gázhiány fenyegeti Ukrajnát, és pénze sincs eleget vásárolni

Ukrajna ismét gázimportra szorul, miután az oroszok bombázásai miatt drasztikusan visszaesett a Harkiv megyei gázkitermelés. Viszont egyelőre nem tudni, Kijev miből fizetné ki a szükséges közel ötmilliárd köbméter gáz árának felét. Az előállt helyzetről tanulmányt publikált az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.25. péntek, 18:00
Böjte Csaba
ferences rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője
Tényleg rárepültek a magyarok a devizás befektetésekre? Mutatjuk a számokat!

Tényleg rárepültek a magyarok a devizás befektetésekre? Mutatjuk a számokat!

Minden korábbinál nagyobb érdeklődést mutat a magyar lakosság a külföldi és a devizás megtakarítások iránt, és ugyanez a trend látszik a hazai befektetési alapok piacán, egyre többen keresik ugyanis a forinttól eltérő devizában lévő alapokat. Különösen az abszolút hozamú és kötvényalapoknál láthattunk nagyobb felfutást az utóbbi években, de a részvény- és vegyes alapokból is egyre több a dedikáltan külföldi kitettségű konstrukció. Az utóbbi négy évben közel egy százalékponttal nőtt a devizás állomány részaránya, azonban ezt a forintárfolyammal korrigálva már csökkenést kapnánk. Ennek egyik magyarázata a forintos alapok magasabb hozama és az a tény, hogy az utóbbi években nemcsak a devizás, hanem a forintos befektetési alapok iránt is jócskán megugrott a kereslet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×