eur:
395.31
usd:
372.42
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
Dublin, 2018. július 19.2018. július 12-én a dublini repülőtéren készített kép a Ryanair ír diszkont légitársaság egyik leszálló repülőgépéről. A Reuters értesülései szerint július 25-én és 26-án több mint 600 járatát törli az ír fapados légitársaság, mert alkalmazottai egy jelentős része sztrájkot kezdeményezett a silány munkakörülmények és a cég kicsinyessége miatt.  A hírügynökség szerint elsősorban belga, portugál és spanyol légiutas-kísérők tervezik a sztrájkot, ami miatt a Ryanair elővigyázatosságból járatai 12 százalékát törölte a menetrendből. A lépés mintegy 50 ezer utast érint. (MTI/EPA)
Nyitókép: MTI/EPA

Olaszországban is leállt a Ryanair

A Ryanair olaszországi pilótái, utaskísérő és földi személyzetének tagjai is csatlakoztak az ír diszkont légitársaság dolgozóinak több országra kiterjedő pénteki részleges munkabeszüntetéséhez, amely miatt mintegy 250 járatot töröltek Európa-szerte.

A Ryanair hat olaszországi repülőtéren üzemel, és mind a hat helyen törölték a társaság járatait: Pisa, Bergamo, Milano Malpensa, Roma Ciampino, Nápoly és a szicíliai Catania légi kikötőjében.

Több helyszínen a Ryanair dolgozói demonstrációt is tartanak az olasz légiközlekedési szakszervezetek támogatásával.

A Ryanair 300 olaszországi pilótája augusztus végén szavazást tartott: ennek alapján a pilóták egy része új szerződést írt alá a vállalattal, ami az első nemzeti megállapodásnak számít a Ryanairtól az európai országokban.

A szerződést elutasító olasz pilóták csatlakoztak a sztrájkhoz.

A friss hírek szerint 250 pénteki járatát kényszerült törölni a Ryanair a belga, holland, német, olasz, portugál és spanyol légi személyzetének sztrájkja miatt. Ez a társaság pénteki 2400 járatának közel 10 százaléka. A 24 órás munkabeszüntetést meghirdető szakszervezetek azt közölték, hogy havonta megismétlik az akciót, amíg a cég nem teljesíti követeléseiket.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×