eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Földközi-tenger, 2018. június 25.A Mission Lifeline nevű német nem kormányzati szervezet (NGO) által közreadott kép illegális bevándorlókról a Lifeline mentőhajó fedélzetén 2018. június 25-én. A Földközi-tengeren több mint 220 migránssal a fedélzetén veszteglő hajót az olasz és a máltai hatóságok nem engedték kikötni partjaiknál. (MTI/EPA/Felix Weiss)
Nyitókép: Felix Weiss

Máltán köt ki a Misson Lifeline mentőhajója

A fedélzeten tartózkodó 230 migráns egy részét Olaszország veszi át.

Gioseppe Conte olasz kormányfő megerősítette a francia kormányszóvivő korábbi bejelentését, hogy a Lifeline mentőhajó mintegy 230 migránssal a fedélzetén Máltán köt ki, hozzátette, hogya fedélzeten tartózkodók egy részét Olaszország veszi át.

A máltai hatóságok közben vizsgálatot indítanak a hajó tényleges hovatartozásának azonosítására, valamint annak megállapítására, hogy a legénység tiszteletben tartotta-e a nemzetközi jog előírásait.

Az olasz miniszterelnök hangsúlyozta, Róma azt az elvet vallja, hogy aki az olasz, a spanyol, a görög vagy a máltai partokon köt ki, az Európában ér partot. Éppen ezért Olaszország most is teljesíti a rá háruló részt, és átveszi a Lifeline hajón tartózkodó migránsok egy részét abban a reményben, hogy a többi európai ország is ezt teszi majd. Azt egyelőre nem tudni, hogy Róma hány embert fog átvállalni.

Korábban a francia kormány szóvivője beszélt arról, hogy a német, nem kormányzati támogatású civil szervevezet mentőhajója vélhetően Máltán köt ki, ahová

Franciaország kész stábot küldeni a menedékkérelmek egyéni elbírálására

Ugyanez történt a héten az Aquarius mentőhajó esetében, amely végül a spanyolországi Valenciában kötött ki több mint 600 emberrel a fedélzetén, miután sem Olaszország, sem Málta nem fogadta. Az ott partot ért migránsok mintegy fele Franciaországban kért menekültstátuszt.

Címlapról ajánljuk

Harry hercegi címe bánhatja, hogy állandó amerikai lakos lett

Harry herceg, III. Károly angol király kisebbik fia hivatalosan is felszámolta kapcsolatait Nagy-Britanniával. Így értékelik a szigetországban a lépését, hogy az Egyesült Államokat jelölte meg állandó lakhelyeként. Felmerült, hogy emiatt elveszítheti hercegi címét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×