eur:
402.88
usd:
349.66
bux:
98560.68
2025. június 21. szombat Alajos, Leila

Orosz bankokat támadtak meg a hackerek

Több jelentős orosz pénzintézmény elleni túlterheléses (DDoS-)hackertámadás miatt tett feljelentést a rendvédelmi szerveknél az orosz központ bank - közölte csütörtökön a TASZSZ hírügynökség.

A közlés szerint a FinCERT (a központi bank kiberbűnözés elleni szerve) egy sor nagybank elleni, bothálózatok bevonásával intézett, közepes erejű támadást észlel. A bankszolgáltatások hozzáférhetőségét nem sikerült megzavarni.

Oroszország legnagyobb bankja, a Szberbank (Sberbank) kedden közölte, hogy több tucatnyi országból érkező, több tízezer számítógépről érkező DDoS-támadások sorozatát észlelte. Az Alfa-bank rövid idejű és gyenge támadást tapasztalt.

A DDoS-módszer (Distributed Denial of Service) lényege, hogy vírussal fertőzött számítógépekről annyi parancsot küldenek egy számítógépes rendszerbe, hogy az túlterhelés miatt működésképtelenné váljon.

A bothálózat alattomban telepített kémszoftverrel - (ro)botvírussal - fertőzött számítógépek hálózata. A botvírustól távirányított automata, "zombi" lesz a számítógépből, amely így a felhasználó tudta nélkül hajt végre műveleteket.

Címlapról ajánljuk

Magyarics Tamás: nehéz helyzetben Donald Trump, fontos döntést kell meghoznia

Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy megtámadja-e Iránt, vagy sem – közölte a Fehér Ház szóvivője. Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint az amerikai elnöknek bel- és geolpolitikai, valamint energiaellátási szempontokat is mérlegelnie kell a beavatkozás kapcsán.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.23. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Kongatják a vészharangot: az időjárás szörnyű pusztítást végezhet hazánkban, ha ez így megy tovább

Kongatják a vészharangot: az időjárás szörnyű pusztítást végezhet hazánkban, ha ez így megy tovább

Az elmúlt napokban Magyarországon sorra érkeztek a hírek arról, hogy a hazánkban egyre súlyosabbá váló aszályhelyzet kritikus szintet ért el. Sokan reménykedtek ugyan abban, hogy a szárazabb tavaszi hónapok után a hagyományosan csapadékosnak mondható júniusban megérkezik majd a szárazságot enyhítő csapadék, az időjárás-előrejelzések eddig azt mutatják, hogy júniusban egyáltalán nem várható kiadósabb eső hazánkban. A rendelkezésre álló adatok alapján megvizsgáltuk, mi vezetett a jelenlegi, akár a 2022-es nyáron bekövetkezett rekordszárazságot is meghaladó mértékű aszályhelyzethez, valamint, hogy Európában, hogyan alakult a szárazság szintje eddig.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×