Infostart.hu
eur:
377.81
usd:
319.7
bux:
130030.34
2026. február 6. péntek Dóra, Dorottya

Kevesebb propagandát javasol az olasz külügyminiszter

Üdvözölte a menekültek kötelező európai uniós elosztásáról szóló vasárnapi magyarországi népszavazás kimenetelét az olasz külügyminiszter. Paolo Gentiloni szerint nemzetállami helyett európai megoldások kellenek a migránsválságra, és szolidaritásra van szükség az európai országok között.

A minisztert a Földközi-tengerből kimentett menekülteket elszállásoló Lampedusa szigetén érte a hír, hogy érvénytelen lett a referendum. Erre utalva a RaiNews24 hírtelevíziónak azt mondta, "szép", hogy épp ott tudta meg az eredményeket.

Hozzátette azonban, hogy nincsenek illúziói, tudja, hogy Orbán Viktor miniszterelnök megpróbál győzelmet kovácsolni abból, amit a magyar ellenzék a kormányfő személyes vereségének tart: azt, hogy nem sikerült elég szavazót mozgósítani.

Megjegyezte: "minden országban vannak olyan pártok, amelyek ellenséget keresnek". De azok a kormányok, amelyek a legrosszabb érzéseket követik, felelőtlenek - vélekedett, hozzátéve, hogy a kormányon lévőknek kevesebb propagandát kellene folytatniuk, és jobban kellene ismerniük a tényeket.

A gondok szerinte nem oldódnak meg azzal a mondattal, hogy a migránsoknak otthonukban kell segíteni - "amit Olaszország egyébiránt már régóta megtesz".

Címlapról ajánljuk
Századvég: Európában nőtt az atomenergia támogatottsága

Századvég: Európában nőtt az atomenergia támogatottsága

Nőtt Európában az atomenergia támogatottsága és csökkent a technológia elutasítóinak aránya – ez derült ki a Századvég Alapítvány vezetésével az Európai Unió 27 tagországára kiterjedő közvélemény-kutatásból. Az InfoRádió Hortay Olivért, a Századvég energia- és klímapolitikai üzletágának igazgatóját kérdezte.

Surján Orsolya: odaveszett az óvatosságunk, még mindig itt van a pandémiás fáradtság

Nagyon sok áltudományos hír terjed az oltásokkal kapcsolatban. Nem az elbizonytalanodó emberekre, szülőkre kell haragudni, ebben a világban nagyon tudnak hatni az érzelmeinkre bizonyos történetekkel – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Surján Orsolya országos tisztifőorvos. Hozzátette: a pandémiás fáradtság még mindig jelen van az emberekben, és árt az influenza elleni küzdelemnek is.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×