A beszámoló szerint a szállított hasznos teher, egy többfunkciós űrhajó visszatérő egysége 10 perc elteltével levált a rakétáról, és a Földtől mintegy 200 és 394 kilométeres távolság között Föld körüli pályára állt. A modul 13-szor fogja megkerülni a Földet, visszaérkezését vasárnapra várják.
Az 53 méter magas, 597 tonna súlyú, közepes méretű, kétfokozatú rakéta 13,5 tonna terhet képes alacsony Föld körüli pályára juttatni. Hajtóanyagaként 1000 köbméter környezetkímélő folyékony oxigént és 600 köbméter kerozint használtak.
A fellövéssel a kínai szakemberek az új rakéta teljesítményét, valamint a kapcsolódó műszaki rendszerek működését, összehangoltságukat kívánták tesztelni. Ezzel egy időben a nagyobb teljesítményű rakéták kiszolgálására tervezett negyedik kínai űrközpont is "vizsgázott".
A sikeres kísérlet azt bizonyította, hogy a Vencsangból indított legkorszerűbb rakéták 300 kilogrammal, vagyis 7,4 százalékkal több hasznos terhet képesek magukkal vinni elődeiknél. Ez - a szakemberek szerint - minden egyes alkalommal 6 millió dolláros megtakarítást jelent.
A Hosszú Menetelés 7-tel teherszállító űrhajókat juttatnak majd célba Kína épülő, 60 tonnásra tervezett űrállomásához, amely várhatóan 2022-re lesz működőképes. Ez a rakéta lesz a jövőbeni űrexpedíciók fő hordozórakétája.
A Hosszú Menetelés családba tartozó rakéták fellövéseinek sorában a szombati volt a 230. Kína első, "a Kelet vörös" elnevezésű műholdját 1970 áprilisában állították pályára a Hosszú Menetelés 1-es hordozórakétával.