Obama szerint mindazonáltal "nagyszerű emberek" az észak-karolinaiak és más olyan szövetségi államok törvényhozói, akik hasonló törvényeket szándékoznak alkotni. "A brit állampolgárokat ne tartsa vissza semmi attól, hogy az államba látogassanak, rendkívüli vendégszeretetben lesz részük" - jelentette ki. Kifejtette, hogy szerinte a törvény "részben politika, részben egyesek bizonyos erős érzelmeire adott válasz".
Pat McCrory észak-karolinai kormányzó (republikánus) szóvivője útján így reagált Obama szavaira: abban egyetért az elnökkel, hogy mindenkit szívesen látnak vendégül az államban, de "nem ért egyet a politikai baloldal azon törekvésével, hogy az egész országban jogot formálhasson a józan ész szerinti illemhelyszabályok megváltoztatására".
Phil Berger, az észak-karolinai szenátus republikánus párti többségének vezetője és a törvény egyik leghangosabb támogatója pedig sajtóközleményben válaszolt az elnök szavaira. Kijelentette: "nem minden apának adatik meg az a luxus, hogy a titkosszolgálat ügynökei védik lányai magánélethez való jogát a fürdőszobájukban". A törvény megvédi a nőket és a lányokat attól, hogy férfiak rosszhiszeműen, transzneműnek kiadva magukat bemenjenek a női mosdókba vagy öltözőkbe - tette hozzá.
Az észak-karolinai törvény sokakat felháborított az Egyesült Államokban, s nem egy vállalat vagy nyílt levélben követelte a visszavonását, vagy nem indított új beruházást az államban. Az Egyesült Államokban országos vita folyik a saját nemükhöz vonzódókat és a transzneműeket érintő törvények, vagy törvénytervezetek miatt.