Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Helikopterrel kellett kimenteni egy sérült turistát a székesegyházból

Helikopterrel kellett kimenteni egy sérült turistát kedden a wellsi székesegyházból.

A 68 éves nő turistacsoporttal kereste fel a délnyugat-angliai Somerset megye kisvárosának ősi katedrálisát, és éppen vezetett túrán vett részt, amikor eddig tisztázatlan okból leesett a harangtornyon 45 méter magasan kiképzett járdáról. Hat métert zuhant, és beszorult a torony két belső fala közötti szűk résbe.

Kiszabadítására a brit királyi légierő egyik Sea King mentőhelikoptere érkezett a helyszínre, és a mentőegységek a gépről kötélhágcsón leereszkedve igyekeztek kiemelni a sérültet. Így is három órába telt, mire a szűk helyről sikerült kimenteni az idős nőt, akit csípő-, láb- és karsérülésekkel vittek kórházba.

A XIII. században épült híres székesegyházat - amely Délnyugat-Anglia egyik fő turistalátványossága - a baleset kivizsgálása idejére bezárták a látogatók elől.

Címlapról ajánljuk
Ürge-Vorsatz Diána: ennyire rossz helyzetre a klímakutatók sem számítottak

Ürge-Vorsatz Diána: ennyire rossz helyzetre a klímakutatók sem számítottak

Társadalmi vészhelyzet fenyegi az országot a globális klímaváltozás következtében kialakult áramkrízis és vízhiány miatt – mondta az InfoRádiónak adott interjúban az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének alelnöke. Ürge-Vorsatz Diána klímakutató, a CEU professzora arról is beszélt, hogy a mostani helyzet sajnos annál is rosszabb, mint amit a kutatók előre jeleztek.

Magyar Eb-arany triatlonban!

A magyar vegyes váltó – Kropkó Márta, Dévay Márk, Szalai Fanni, Lehmann Csongor összeállításban – aranyérmet nyert a triatlonosok sprint távú Európa-bajnokságán szombaton, a lengyelországi Elblagban.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×