Infostart.hu
eur:
386.43
usd:
331.59
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika

Majdnem 90 évet késett a Klaus a szekrényben

Megírása után 86 évvel mutatták be Drezdában vasárnap este Erich Kästner karácsonyi meséjét, a Klaus a szekrényben című darabot.

Erich Kästner (1899-1974) 1927-ben írta a mesét, több kiadónál is próbálta megjelentetni, azok azonban elutasították. A művet sokáig elveszettnek hitték, de aztán Erich Kästner egyik titkárnőjének hagyatékából előkerült.

A vidám mesében minden pont fordítva történik: a gyerekek járnak munkába, míg szüleiknek az iskolapadban kell ülniük. A Drezdai Színház vasárnapi ősbemutatóját Susanne Lietzow rendezte.

Címlapról ajánljuk

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×