Infostart.hu
eur:
385.11
usd:
331.43
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Könnyebb lesz ingatlant venni Horvátországban

Egyszerűbben vásárolhatnak ingatlant február elsejétől a külföldi állampolgárok Horvátországban.

Pék Miklós zágrábi magyar főkonzul elmondta: a jelenlegi jogszabályok szerint minisztériumi jóváhagyás kell a lakóingatlanok megvásárlásához, a módosítással azonban - a mezőgazdasági földterület és erdő kivételével - külön engedély nélkül szerezhető tulajdonjog.

A diplomata a várható változások között említette az élelmiszer-beviteli szabályok módosítását is. Emlékeztetett: a 2008-as idegenforgalmi szezon elején néhány napra olyan változásokat vezettek be, amelyek az uniós állampolgárokat is hátrányosan érintették, de később elhalasztották az új szabályok életbe léptetését.

Horvátország akkor hat hónapos moratóriumot kapott a tej-és hústermékek bevitelére vonatkozó módosítások kidolgozására. A horvát statisztikai december végi összesítése szerint évente mintegy 400 ezer magyar turista látogat el Horvátországba.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×