Infostart.hu
eur:
385.27
usd:
331.68
bux:
122040.03
2026. január 16. péntek Gusztáv

Eltűnőben a coffee shopok Amszterdamban

Az amszterdami városvezetés bejelentette, hogy bezárja híres-hírhedt bordélyházainak és coffee shopjainak legalább felét annak a programnak a keretében, amely az óváros központjának megtisztítását célozza.

Az elöljárók döntésüket azzal indokolták, hogy ki akarják űzni a városból a szervezett bűnözést és az olyan üzletágakat, amelyek "a bűnözést táplálják": a prostitúciót, a szerencsejátékot, a smart és a coffee shopokat, ahol szabadon árusítják a könnyű drogokat.

"Ezek számának csökkentésével, illetve egy övezetbe való telepítésével könnyebb lesz kezelni őket és felszámolni a bűnöző infrastruktúrákat" - áll a városi tanács közleményében.

A városatyák ugyancsak csökkenteni akarják azokat az intézményeket, amelyek szerintük hozzájárultak a városközpont "hanyatlásához", mint a sex-shopok, a peep-show-k, és masszázsszalonok. Az amszterdami tanács szerint túl sok van belőlük, és feltételezik, hogy egyeseket a kábítószerdílerek és a várost prostituáltakkal ellátó emberkereskedők pénzmosásra használják.

A szombaton bejelentett terv értelmében a város 30-40 millió eurót fordít arra, hogy szállodákat, éttermeket, kulturális intézményeket telepítsen Amszterdam központjába. Egyúttal átképzést kínálnak a prostituáltaknak és a coffee shopok alkalmazottainak, akik a terv révén elvesztik megélhetésüket.

Hollandiában 2000 óta legális a prostitúció, ezzel vált hivatalossá hosszú évtizedek tolerancia-politikája e téren. A könnyű drogok fogyasztása és öt grammig terjedő birtoklása 1976 óta nem büntethető az országban, ugyanakkor termelésük illegális.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Külső tényezők növelik Ukrajna és Oroszország kompromisszumkötésre való hajlandóságát – mondta az InfoRádióban Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője. Beszélt annak jelentőségéről is, hogy Kína leállította az orosz áram vásárlását.

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Forrong a világ, cikázik a forint

Forrong a világ, cikázik a forint

Miközben a világ még a meghökkentő venezuelai eseményeket sem emésztette meg, Donald Trump amerikai elnök már az iráni katonai beavatkozást mérlegeli, Grönland megszerzéséről beszél és újabb támadást indított a Fed elnöke ellen. A héten így a befektetők a geopolitikai feszültségekre figyelnek, illetve Japánra, ahol az a kérdés, hogy Tokió közbelép-e a jen gyengülésének megállítása érdekében. A friss amerikai ipari termelési adat eközben vegyes képet mutat: a termelés bővült, de a várakozásoktól elmaradó mértékben. A forint az elmúlt 5 napban enyhe erősödést mutat az euróval szemben, míg a dollárnál éppen fordított jelenséget figyelhetünk meg, a mai napon pedig még nem találta meg az irányt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×