Infostart.hu
eur:
361.4
usd:
315.99
bux:
142071.93
2026. július 16. csütörtök Valter

Jó pénzért szerbek is harcolnak Amerika oldalán

Napi kétszáz dollárért (mintegy 38 ezer forint) teljesítenek szolgálatot koszovói szerbek az amerikai hadsereg iraki és afganisztáni kötelékeiben. Bevallásuk szerint ugyanakkor a NATO bombázások miatt nem szívesen teszik ezt, de a jobb kereset és megélhetés érdekében mégis vállalják.

A Zanus televízió egyik riportja derített fényt arra, hogy koszovói szerbek is szolgálnak az amerikai hadsereg iraki és afganisztáni kötelékeiben. A riportban elhangzott interjúk és nyilatkozatok alapján a szerb sajtó is nyomozni kezdett, és megkeresett olyan koszovói szerb férfiakat, akik már megjárták Irakot és Afganisztánt.

A megszólaltatottak elmondták: családjuk súlyos anyagi helyzete miatt álltak az amerikai hadserege szolgálatába. Egyikük kifejtette, hogy napi kétszáz dollárt kapott tizenöt hónapon keresztül, amíg Afganisztánban katonáskodott. Ehhez képest azelőtt otthon, Koszovóban, az amerikai támaszponton havi nyolcszáz dollárt kapott. Ugyanakkor ez is messze fölötte van a koszovói átlagkeresetnek.

A szerb sajtó fölkereste a koszovói amerikai támaszponton dolgozókat is. Õk elmondták, kellemetlenül érzik magukat az 1999-es NATO-bombázások és Amerika Koszovó-politikája miatt, de ha nem állnának a Egyesült Államok hadseregének szolgálatában, nem tudnák eltartani családjukat.

Az egyik, Irakból visszatért férfi az ott keresett pénzből építette fel házát és kezdett vállalkozásba. Az állás nélkül maradt, szerb nemzetiségű koszovói rendőröket és azokat, akiknek megszakadt a munkaviszonya, a szerb állam fizeti Belgrádból.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Vitézy Dávid a gyorshajtós, rolleres kérdőívről: fontosak a válaszok, ezek alapján változnak a jogszabályok

A Magyar Péter miniszterelnök által a kormányszóvivői tájékoztatón bejelentett közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetés részleteit ismertette a közlekedési és beruházási miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Megtámadták Kijevet, heves tiltakozást robbantott ki Zelenszkij húzása – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megtámadták Kijevet, heves tiltakozást robbantott ki Zelenszkij húzása – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Naftohaz állami energetikai vállalat vezérigazgatóját, Szerhij Koreckijt jelölte Ukrajna új miniszterelnökének a háború közepette végrehajtott kormányátalakítás részeként. Koreckij kinevezését ma szavazta meg az ukrán parlament. Távozik posztjáról Mihajlo Fedorov védelmi miniszter is. Zelenszkij döntése tüntetésekhez vezetett, több ukrán politikus bírálta a népszerű Fedorov leváltását. Oroszország ma éjszaka ballisztikus rakétákkal támadta Ukrajna fővárosát, legalább két ember meghalt és hatan megsebesültek. Kijevet helyi idő szerint hajnali 1 óra előtt rázták meg robbanások a Kyiv Independent tudósítói szerint. Az ukrán légierő jelentése alapján legalább nyolc ballisztikus rakéta tartott a főváros felé. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×