Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
332.08
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Ingyen juthatnak lakáshoz a megbízható családok

Az elvándorlás és a születések számának visszaesése miatt lassan elnéptelenednek a keletnémet városok. Csupán Lipcsében csaknem 50 ezer lakás vár bérlőre, és már egy társaság is létesült azzal a céllal, hogy lakókat kerítsen, akik az épületek állagának megőrzéséréért cserében ingyen élhetnek az üresen álló otthonokban.

Jelenleg közel 800 ezer kiadatlan lakás van az egykori NDK-ban, csak Lipcsében 50 ezer.

A zömében a XIX. század végén épült lakóházak megmentésére alakult társaság igencsak megválogatja, hogy kiknek kínálja fel az ingyen lakásokat. A beköltözőknek maguknak kell gondoskodniuk az épület állagának megőrzéséről, és természetesen fizetniük kell a fűtés- és villanyszámlát is.

Ezen felül havi 83 eurót kell mintegy tagsági díjként a társaság számlájára átutalniuk.

A társaság már több munkatársat is foglalkoztat állandó állásban újabb és újabb épületek felkutatására, valamint azoknak a feltételek betartására.

A kezdeményezés állami szinten is elismerésre talált, ennek bizonyítéka, hogy a költségvetésből a társaság évente 134 ezer eurót kap az épületek legszükségesebb javításainak biztosítására.

Sok épületben üzlethelyiségek is üresen állnak, úgyhogy a társaság kereskedők számára is kecsegtető tárgyalópartner, hiszen nekik is ugyanolyan feltételek mellett biztosít üresen álló helyiséget, mint a szerencsés lakóknak.

Lapértesülések szerint eddig már kereken 100 lakásba költöztek be olyan megbízhatónak ítélt családok, amelyekről feltételezhető, hogy gondoskodnak lakókörnyezetük ápolásáról.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

A csendes-óceáni Tonga közelében található, víz alatt megbúvó Hunga vulkán 2022. január 15-én hatalmas kitörési felhőt hozott létre, ami egy órán belül elérte a magaslégkörben lévő sztratoszférát, a felső ernyő részének kiterjedése pedig 400 kilométer volt. Harangi Szabolcs, a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője felidézte, pontosan mi történt négy évvel ezelőtt, továbbá arra is kitért, tudományos szempontból milyen tanulságai voltak az akkori történéseknek.

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×