Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 12. vasárnap Dalma, Izabella

Ismét jár a komp Rab és Krk között

A horvátországi Krk-szigeti Valbiska és a Rabon található Lopar között újra jár a komp, miután felújították a lopari kikötő rámpáit - közölte a horvát Tengerészeti, Közlekedési és Infrastrukturális Minisztérium.

A járatot eredetileg január 21-én indították el, de alig 10 nappal később a felhajtó rossz műszaki állapota miatt a hatóságok megtiltották a lopari kikötő használatát.

Ezzel megszűnt a kompösszeköttetés a két sziget között, mert csak a nyári szezon alatt járnak hajók Lopar és a másik Krk-szigeti kikötő, Baska között.

Csütörtöktől a 75 jármű és 312 utas befogadására alkalmas Nosac nevű komp köti össze Lopart és Valbiskát, de a szezon végén további korszerűsítésre lesz szükség.

Címlapról ajánljuk
Brüsszel új frontot nyitott, a tét most a mobilunk feletti hatalom

Brüsszel új frontot nyitott, a tét most a mobilunk feletti hatalom

Az Európai Bizottság júliusban olyan döntést hozhat, amely kötelezné a Google-t, hogy az Androidon működő rivális AI-asszisztensek ugyanolyan hozzáférést kapjanak a rendszerfunkciókhoz, mint a saját Gemini szolgáltatása. A szabályozás négy kulcsterületet érint: az asszisztens előhívását, az adatokhoz való hozzáférést, az alkalmazásokon belüli műveleteket és a telefon számítási kapacitását. Brüsszel a keresőpiaci monopólium kialakulásának tanulságai alapján ezúttal megelőző lépésként cselekszik, még mielőtt az AI-asszisztensek piaca végleg bezáródna. A tét különösen nagy Európa számára, ahol az uniós startupok még alig részesülnek a globális AI-finanszírozásból, de a nyitottabb terjesztési piac viszont esélyt adhat az európai fejlesztőknek a versenyben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×