Infostart.hu
eur:
391.04
usd:
340.21
bux:
120787.85
2026. március 17. kedd Gertrúd, Patrik

Havanna megszólalt: "Magyarország az Egyesült Államok lakája"

Kuba hevesen nekitámadt Magyarországnak, amelyet az "Egyesült Államok lakájának" nevezett, amiért politikai menedékjogot ad a guantánamói amerikai támaszponton őrzött 29 kubai menekültnek.

"A magyar kormány úgy jár el, mint a birodalom cinkosa. Buzgólkodik. Várja a jutalmát. Szolgalelkűen igyekszik megmutatni hatalmas és agresszív gazdájának, hogy számíthat alantas hűségére" - áll a kubai külügyminisztérium közleményében, amelyet a hivatalos sajtó első oldalon ismertetett.

Magyarország szombaton jelentette be, hogy politikai menedékjogot ad 29 kubai menekültnek, akiket a kubai területen lévő guantánamói amerikai támaszponton őriznek, és akik közül tizenheten éhségsztrájkot folytattak tiltakozásul amiatt, hogy az Egyesült Államok megtagadta tőlük a menedékjogot.

Budapest "hazudik és gúnyt űz" a menedékjogból, mert "jól tudja, akárcsak a pártfogója, hogy ezeket az embereket nem üldözik Kubában". "Még kevésbé a kubai ellenzék személyiségeit" - olvasható a közleményben.

Odze György, a Külügyminisztérium szóvivője közölte: "vizsgáljuk a kubai közleményt, amelyet egyelőre nem kívánunk kommentálni".

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Folyamatosan bombázzák az olajállamokat, európai atomhatalom küld hajókat a Közel-Keletre - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról hétfőn

Folyamatosan bombázzák az olajállamokat, európai atomhatalom küld hajókat a Közel-Keletre - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról hétfőn

16 napja tart a háború a Közel-Keleten, egyelőre semmi jele a konfliktus de-eszkalációjának. Ma éjjel intenzív támadás érte Szaúd-Arábiát, a Közel-Kelet egyik legerősebb gazdasági és katonai hatalmát, 60 iráni drónt lőttek le a légtérben. Amerikai források szerint Donald Trump elnök fontolgatja, hogy megszállja az iráni olajexportér nagyjáért felelős Harg-szigetet, ha Irán nem áll le a Hormuzi-szoros blokkolásával. Franciaország hétfő este bejelentette, hogy megerősíti közel-keleti katonai jelenlétét és csapásmérő képességét és nyolc hadihajót, két helikopterhordozót és egy repülőgép-hordozót vezényelnek a térségbe.Közben sorra utasítják vissza az országok a részvételt Donald Trump Hormuzi-szorost biztosítani készülő katonai koalíciójában, amellyel kapcsolatban az elnök úgy nyilatkozott ma a Fehér Házban, hogy nem mindenki lelkesedik a tervekért. Izrael állítólag még legalább három hét háborúval tervez. A nap folyamán több támadás is érte az Egyesült Arab Emírségeket, a fudzsairai olajkikötő működését is le kellett állítani. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború hétfői fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×