Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 29. szombat Beatrix, Erna

Kiszabadították az elrabolt német nőt

Az afgán biztonsági erők kiszabadították a szombaton elrabolt német segélymunkás nőt. A helyi rendőrség közlése szerint a túszszabadító akcióban elfogtak 4 terroristát.

A berlini külügyminisztérium szóvivője megerősítette, hogy a fiatalasszony a kabuli német nagykövetség épületében, biztonságban van.

A 31 éves nő egy keresztény segélyszervezet munkatársaként dolgozott Afganisztánban; szombaton, egy kabuli étteremből rabolta el 4 fegyveres, akik a hatóságok által bebörtönzött társaik szabadon bocsátását követelték.

Vasárnap a Tolo afgán magán televízióban lejátszottak egy videofelvételt, amelyen az asszony felolvasott egy dari nyelven írott levelet, miszerint jól érzi magát és elrablói nem fenyegetik, majd a túszejtők követelését tolmácsolva az "ártatlan foglyok" szabadon engedését kérte.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: Mohács után 500 évvel még mindig itt vagyunk, a történelmünk a talpra állások története

Magyar Péter: Mohács után 500 évvel még mindig itt vagyunk, a történelmünk a talpra állások története

Magyarország elvesztett egy sorsdöntő csatát, de nem tűnt el: ma is itt vagyunk, magyarul beszélünk, és újra talpra állunk – mondta Magyar Péter miniszterelnök szombaton, a mohácsi csata 500. évfordulóján tartott megemlékezésen. Két napig tartanak az ünnepi rendezvények és családi programok.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 29. 11:48
×
×