Infostart.hu
eur:
365.88
usd:
316.14
bux:
148696.72
2026. augusztus 19. szerda Huba

Megint több a menekült

Öt év után először ismét nőtt tavaly a menekültek száma a világban, döntően az iraki konfliktus miatt - állapította meg az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága éves jelentésében.

A beszámoló szerint 14 százalékkal, 1,2 millió fővel emelkedett a szervezet felelősségi körébe tartozó menekültek száma, így elérte a 10 milliót.

További 4,3 millió palesztin menekültről egy másik ENSZ-szervezet gondoskodik, a világon menekültként élők száma ezért összesen több mint 14 millióra tehető.

A legtöbb otthonát elhagyót Pakisztán és Irán fogadta be, a két országban együttesen a világ menekültjeinek egyötöde keresett menedéket.

A hazájukba visszatérők száma 2006-ban 743 ezer volt; ez - a 2001-es év kivételével - a legalacsonyabb adat az utóbbi 15 évet tekintve.

Címlapról ajánljuk
Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Sokat kivett a világcsúcs-kísérlet Kós Hubertből 200 méter háton a párizsi úszó Európa-bajnokságon, és bár a rekordra még várnia kell, három aranyéremmel zárta a kontinensviadal, fő száma mellett 200 vegyesen és a 4-szer 100-as gyorsváltó tagjaként is dobogó tetejére állhatott. Az olimpiai és világbajnok hazatérése után a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren nyilatkozott az InfoRádiónak.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Negatív hangulat uralta kedden a világ tőzsdéit: a magyar piac a nemzetközi trendekkel összhangban eséssel zárt, és a vezető európai részvényindexek többsége is mínuszban fejezte be a kereskedést. Budapesten valamennyi nagypapír gyengült, közülük a Mol teljesített a legrosszabbul. Európában különösen a technológiai részvények kerültek nyomás alá, miközben az olajipari cégeket támogatta a nyersolaj drágulása. A rossz hangulat az Egyesült Államokban is folytatódott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×