Nyakig vízben Szentpétervár - képekkel
Noha egy átlagos tél közepén a Néva befagy, idén nem ez történt, sőt: a folyó kilépett a medréből, és elöntötte Szentpétervár több utcáját.
Hőség: jön a vörös kód
Hatalmas veszélyben Magyarország élővizei: mindenki a szomorú rekordokra figyel
Az elmúlt hónapok száraz időjárása az országos aszályhelyzet mellett hazánk élővizeireis nagy hatást gyakorol. A Dunán kedden a valaha mért legalacsonyabb, 28 centiméteres vízállást regisztrálták Budapesten, a folyó alacsony szintje pedig már a hajózást és a paksi atomerőmű működését is érinti. A Velencei-tó vízszintje már júniusban megdöntötte a korábbi negatív csúcsot, és a modellszámítások szerint augusztusra akár meg is szűnhet a tó összefüggő vízfelülete. A Balatonon júniusban rekord vízhőmérsékletet mértek, az alacsony vízállás miatt pedig a Kékszalag útvonalát is módosítani kellett. A Google Trends adatai alapján megnéztük, hogy alakult az érdeklődés a legnagyobb élővizeink iránt az elmúlt időszakban.
Megszólalt a hitelminősítő Magyarországról: ezt látják most a legnagyobb veszélynek
A magyar gazdaság szempontjából a költségvetés helyzete jelenti a legnagyobb veszélyt, jövőre ugyanakkor a kormány már képes lehet a deficit csökkentésére.
More than 100 aftershocks hit Japan after powerful quake that killed 13
People are being urged to stay alert, with earthquake aftershocks potentially reaching magnitude 7, officials say





