Infostart.hu
eur:
386.42
usd:
331.74
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika

"Elkábítottam és megerőszakoltam, de a halála véletlen volt"

"JonBenettel voltam, amikor meghalt. Baleset volt. Szerettem őt" - mondta egy sajtótájékoztatón a 6 éves JonBenet Ramsey 10 év után kézre került gyilkosa. A férfi azt állítja: kapcsolatba lépett a kislány édesanyjával, mielőtt idén júniusban végzett volna vele a rák, hogy könnyítsen lelkén.

"Elmondtam neki sok mindent, többek között azt, hogy nagyon sajnálom ami történt. Úgy tudom, elolvasta a leveleimet" - mondta a kislány brutális meggyilkolásával gyanúsított John Karr.

A 41 éves egykori általános iskolai tanár, akit gyermekpornó miatt többször is elítéltek korábban, maga vezette el thaiföldi rejtekéhez a rendőrséget azzal, hogy a gyilkosság számos részletét fedte fel egy, az ügyet vizsgáló brit professzornak írt emailjeiben.

Bár az amerikai hatóságok nem nyomoznak más után az ügyben, Karr vallomása, miszerint elkábította és megerőszakolta a kislányt, de halála véletlen volt, újabb kérdéseket vetett fel.

JonBenet Ramseyt ugyanis a korábbi jelentések szerint összeverték és megfojtották. Ráadásul Karr volt felesége, Lara azt állítja: a Colorado államban elkövetett gyilkosság idején férje vele volt Alabamában.

John Karrnak mindenesetre az Egyesült Államokban gyilkosság, emberrablás és nemi erőszak vádjával kell majd bíróság elé állnia.

A hatéves kislányt közel tíz évvel ezelőtt, 1996 karácsonyának első napján találták meg szülei házuk alagsorában, megverve és megfojtva.

Az ügy akkor hatalmas vihart kavart világszerte, a szőke, göndör kislány mosolygós képe bejárta a világsajtót és természetesen mindenki azt találgatta: ki lehet a gyilkosa. A gyanú árnyéka egy időre még szüleire is rávetült, ám őket később tisztázták a vádak alól.

Címlapról ajánljuk

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Az eladók diktálják a tempót az Egyesült Államokban

Az eladók diktálják a tempót az Egyesült Államokban

Ázsiában remek volt a hangulat a tőzsdéken, Európában iránykeresés zajlott, a magyar tőzsde viszont felülteljesített; az OTP és a Mol is nagyot emelkedett, előbbi új történelmi csúcsra került, utóbbi pedig fontos ellenállást tört át. Eközben egyre feljebb kerülnek ma az olajárak, mivel a befektetők az iráni válság és a lehetséges kínálati zavarok kockázatát árazzák. A tengerentúlon egyelőre esés látszik; elindult ma a gyorsjelentési szezon, a JP Morgan egyre nagyobb mínuszban van annak ellenére, hogy a vállalat a vártnál kedvezőbb eredményekről számolt be. A héten jelent még a Bank of America, a Citigroup, és a Morgan Stanley is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×