Infostart.hu
eur:
357.25
usd:
312.4
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Elítélték a washingtoni rémet

Az Egyesült Államokban hatszoros életfogytig tartó börtönbüntetésre ítélte a marylandi bíróság a washingtoni rémkétn elhíresült bunözot.

A 45 éves John Allen Muhammad fiatalkorú tettestársával, Lee Boyd Malvóval 2002 októberében összesen 10 - véletlenszerűen kiválasztott - embert ölt meg az amerikai főváros környékén, Maryland és Virginia államban.

Áldozataikat benzinkutaknál, parkokban és bevásárlóközpontok parkolójában lesből lőtték le.

John Allen Muhammad-ot egy gyilkosság miatt Virginiában már halálra ítélték 2004-ben.

A most 21 éves Lee Boyd Malvo pedig életfogytiglani börtönt kapott. A fiatalember marylandi pere ősszel kezdődik.

Címlapról ajánljuk

Öt pernye a Tisztítótűzből – Fideszes érintettségű ügyekben is feljelentéseket tett a kormány

A csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón Magyar Éva és Köböl Anita öt olyan ügyről beszélt részletesen, amelyek egyenként több tízmilliárd forintot érintenek, és amelyek feljelentésig vezettek a kormány részéről. Van olyan is, amelyben azonos programokra különböző jogcímen ment is kiment nagy összegű támogatás, de a sajtófigyelés is igen tempósan drágult az évek során. Részletek.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×