Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence

Lejárt az ENSZ-határidő

Irán elutasít minden ENSZ-határozatot, amely az urándúsítás beszüntetését követelné, vagy szankciókat helyezne kilátásba Teheránnal szemben - jelentette ki az ország ENSZ-nagykövete New Yorkban.

Dzsavad Zarif néhány órával azelőtt beszélt erről, hogy Mohamed el-Baradei, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség főigazgatója Bécsben jelentést terjeszt az általa vezetett testület és az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé Irán magatartásáról.

A 30 napos határidő, amelyet a világszervezet az urándúsítás beszüntetésére adott Teheránnak, ma járt le.

Az iráni vezetés az elmúlt napokban többször is elutasította a Biztonsági Tanács követelését, és hangsúlyozta: nukleáris tevékenysége törvényes és békés célokat szolgál.

Dzsavad Zarif közölte: Teherán számít arra, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség főigazgatójának jelentése után az Egyesült Államok nagy nyomást gyakorol a Biztonsági Tanácsra egy Irán-ellenes határozat elfogadása érdekében. Oroszország és Kína változatlanul a diplomáciai rendezést helyezi előtérbe.

Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×