Infostart.hu
eur:
359.75
usd:
315.47
bux:
144278.74
2026. július 28. kedd Szabolcs
Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a Civil Összefogás Fórum - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) Békemenetén a margitszigeti nagyréten 2024. június 1-jén.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Megszólalt Orbán Viktor is Szentkirályi Alexandra visszalépésével kapcsolatban

Elfogadták a lemondását a főpolgármester-jelölti posztról - mondta Orbán Viktor a TV2 Tényeknek.

Engem meggyőzött, úgy láttam, neki igaza van. Elmondta, hogy a visszalépést látja a helyes döntésnek, mi elfogadtuk. Ha a hadvezér, aki a csatában van, felméri a helyzetet, és azt mondja, ezt a lépést javasolja, én, aki az EP-kampányban vagyok, nem a fővárosiban, egyet tehetek, meggyőződök arról, hogy igaza van-e. Meghallgattam őt, és úgy láttam, hogy igaza van, azt fogom tenni, amit ő tanácsolt” - mondta Orbán Viktor a TV2 Tényeknek.

A miniszterelnök azt mondta az önkormányzati választásról, hogy jó vezetőket kell választani, mert látni lehet, hogy azok a települések jobban néznek ki, ahol akcióképes, elkötelezett polgármesterek vannak. „Ha rossz vezetőket választunk, nem sokra jutunk - fogalmazott.

A reptérrel kapcsolatban azt mondta, ennek a stratégiai cégnek hazai kézben kell lennie,fizettek érte, de az üzemeltetéshez nem értenek, azzal egy kiváló reptér-üzemeltetőt bíztak meg. A háborúról pedig azt, hogy centiméterekre vagyunk a közvetlen összeütközéstől. Soha nem gondoltam, hogy egy európai választásnak olyan jelentősége lesz, mint a mostaninak - fogalmazott, és hozzátette, hogy Donald Trump 24 óra alatt békét tudna teremteni.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
Újabb ország szállna be a háborúba, újra mozgósíthat Oroszország - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Újabb ország szállna be a háborúba, újra mozgósíthat Oroszország - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Orosz katonai elemzők szerint nem lehet kizárni, hogy Észak-Korea után Irán is katonákat küld Oroszország oldalán Ukrajnába, hivatalosan Kijev kereskedelmi hajókra mért csapásai miatt. Az orosz tisztségviselők váltig állítják, hogy nem lesz újabb mozgósítási hullám, éppen úgy, ahogy a legutóbbi ilyen lépés előtt is tették. Nyugati elemzők úgy vélik, az újabb sorozásra a szeptember 20-i választások után kerülhet sor. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×