Infostart.hu
eur:
387.8
usd:
334.49
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Beautiful blonde women wearing glasses, in a denim jacket and a skirt, shopping for milk in the supermarket. She is holding two cartons of milk and choosing which one to buy.
Nyitókép: miniseries/Getty Images

Megüthetik a bokájukat a kereskedők, akik nem bizonyítják a beszerzési áraikat

Azok a kereskedők, akik nem támasztják alá dokumentumokkal az árréscsökkentéssel érintett termékek beszerzési árát, eljárási bírságra számíthatnak – figyelmeztetett a Facebookra kedden feltöltött videóban Sára Botond, Budapest főispánja.

Mint kifejtette: eljárási bírságra számíthatnak azok a kereskedők, akik az árréscsökkentés ellenőrzése során nem nyújtják be a beszerzési ár alátámasztására vonatkozó dokumentumokat. „Nem elég a hasraütésszerű beszerzési áraknak a meghatározása” – fogalmazott.

„A benyújtásra rendelkezése álló határidőt maguk a kereskedők képviselői határozták meg, amikor az ellenőrzés elején közösen leültünk” – jelentette ki. Kérésüknek megfelelően kaptak módszertani útmutatót is, hogy hogyan kell a beszerzési árat kiszámítani.

Négy hete tartanak az ellenőrzések, és van olyan, aki már ez idő alatt sem nyújtotta be hiánypótlás és kérés ellenére sem az alátámasztó dokumentumokat.

Mint mondta, céljuk az, hogy a vásárlók a legalacsonyabb áron tudják megvásárolni az érintett termékeket. Ezért a kormányhivatal meggyőződik arról, hogy az alátámasztott beszerzési ár és az értékesítési ár között nincsen 10 százalékot meghaladó különbség.

Azok a kereskedők, akik határidőre vagy hosszú ideig nem nyújtják be az ellenőrzés lezárásához szükséges, beszerzési árat alátámasztó dokumentumokat, azok eljárási bírságra számíthatnak, aminek a mértéke 1 millió forint – figyelmeztetett a főispán.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×