Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Picture of the logo of Gazprom on their Serbian main office in Belgrade. Gazprom is one of the main oil compnaies from Russia
Nyitókép: BalkansCat/Getty Images

Orosz közlés: a nyugati szankciók nem fognak a Gazpromon - számok

Az idei gáztermelés meghaladta a tavalyit.

A Gazprom-csoport idei gáztermelése 416 milliárd köbméter lesz, 61 milliárd köbméterrel meghaladja a múlt évit és nagyobb lesz a 2022. évi 413 milliárd köbméternél is - közölte a cég elnöke csütörtökön.

Alekszej Miller arról is beszámolt, hogy a csoport finomító ágazata is jól teljesít: "A Gazprom Nyefty 2024-ben növelte a feldolgozott kőolaj mennyiségét és több benzint, illetve dízelüzemanyag állított elő, továbbá megháromszorozta a hazai szintetikus olajok termelését".

A Gazprom vezetője azt is hangsúlyozta, hogy a holding a gázfogyasztás növekedését tapasztalja Oroszországban, Kínában, valamint Közép-Ázsiában, ahová a cég növeli a gázszállításait.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×