Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Nyitókép: Pexels.com

Ez a márka tarol most a használt összkerekes kocsik piacán

Továbbra is a német prémium modellek uralják az összkerékhajtású használt autók piacát, a legolcsóbb azonban ebben kategóriában is a Suzuki egyik modellje, amelyik már valamivel több mint 3 millió forintért el is érhető - mondta az InfoRádióban a Használtautó.hu brandmenedzsere, Lőcsei Dániel.

A Használtautó.hu szakértője a fagy közeli hőmérséklet apropóján megnézte, hogy a hazai vásárlók az összkerékhajtású autók közül melyiket választják. Kiderült, a toplistát német prémium modellek uralják, de a legnépszerűbbek között a Tesla és a Suzuki is felbukkan.

"Az összkerékhajtású autókra idén eddig 254 ezer telefonos megkeresés érkezett a 10 legnépszerűbb autóra, tehát nem is a teljes állományra" - mondta az InfoRádió megkeresésére Lőcsei Dániel, a portál brandmenedzsere.

Ezekből a slágerautókból több mint 18 ezer darab található az oldalon.

Legalacsonyabb átlagáron Suzuki Vitarához, legdrágábban pedig a Mercedes-Benz GLE-osztály egy képviselőjéhez lehet hozzájutni.

"Az összkerékhajtású autók népszerűsége nem véletlen, hiszen extra tapadást, stabilitást és menetbiztonságot nyújtanak szinte bármilyen terepen. A BMW xDrive rendszere kiemelkedik mind az X-sorozat, mind az 5-ös sorozat modelljeiben, míg az Audi ikonikus quattro technológiája sportos vezetési élményt kínál az A6 és Q7 modellekben. A Mercedes-Benz 4MATIC rendszere a GLE-osztály egyik legkeresettebb tulajdonsága, míg a Toyota RAV4 és a Suzuki Vitara összkerékhajtású megoldásai a praktikusság és megbízhatóság terén arattak sikert. A Tesla Model 3 pedig nemcsak az összkerékhajtású járművek, hanem az elektromos autók piacán is kiemelkedő szereplővé vált” - ecsetelte Lőcsei Dávid.

A legnépszerűbbek listája így (átlagárral, átlagéletkorral):

Látható, egy Suzuki Vitarát már mintegy 3,4 millió forintért meg lehet kapni, igaz, ezek átlagéletkora 14 év. Az 5. helyezett Merci ML-osztály sem sokkal drágább, igaz, átlagosan már 16 évesnél is öregebb.

"Valóban ez a konstrukció drágább egy átlagos autónál, így az összesített átlagár 10 millió forint feletti is tud lenni" - foglalta össze a 4. oszlopban lévő számsor lényegét Lőcsei Dániel.

Összkerékhajtású autóknál a döntő ok az életkörülmény szokott lenni.

"Ha valaki többet jár terepre vagy olyan útviszonyok közé, ahol indokolt az ilyen autó, akkor ezt is választják" - tette hozzá. Az időjárás kevésbé fontos összetevő, igaz, a vásárlók tudják, hogy egy összkerekes autó vizes úton nem csúszik annyira, és akinek ez fontos szempont, az is választhat ilyet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×