Infostart.hu
eur:
385.75
usd:
331.53
bux:
120717.68
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Nyitókép: Siemens

Hatalmas akkumulátorállomást építtet az MVM

A dunántúli Litéren épül az az akkumulátoros egység, amelyhez a Siemens biztosít energiaelosztó berendezéseket. Az MVM Zrt. tulajdonában lévő gázturbinás erőmű energiatárolója az egyik legnagyobbnak számít most Magyarországon.

Litéren létesített hatalmas energiatárolót az MVM Balance Zrt a litéri gázturbinás erőmű területe. Az új blokk egy 11 kilovoltos (kV) elosztóberendezésen, egy 11/132 kilovoltos transzformátoron és 132 kilovoltos kábelen keresztül csatlakozik a Mavir litéri alállomásának 132 kilovoltos gyűjtősínjére.

"Az MVM Zrt. tulajdonában lévő gázturbinás erőmű energiatárolója az egyik legnagyobbnak számít most Magyarországon, a beruházás pedig elősegíti a régió villamosenergia-ellátási biztonságát" – mondta az InfoRádióban Arató Márk. A Siemens Zrt. kommunikációs vezetője kifejtette, hogy a Veszprém vármegyei lesz hazánk egyik legnagyobb energiatárolója, és a megújuló energia nagyarányú betáplálása miatt szükséges rendszerkiegyensúlyozást segíti majd.

A több mint tízmillió eurós beruházással egy öt megawatt teljesítményű és körülbelül tízezer kilowattóra tárolókapacitású lítium-ion akkumulátoros energiatároló egység épül, ez több mint 1400 háztartás napi villamosenergia-igényének a fedezésére lesz elegendő. Az akkumulátoros egység a Mavir litéri állomásán keresztül csatlakozik az áramhálózathoz csatlakozni.

"Ennek az energiatárolónak az a lényege, hogy egy korszerű, magas hatásfokú, széles szabályozási tartománnyal rendelkező, úgynevezett kombinált ciklusú gázturbinás blokkrendszernek a része, ami fenntartható módon tudja majd biztosítani a hazai villamosenergia-rendszer stabilitását" – mondta Arató Márk, és jelezte, a Siemens Zrt. ehhez a megbízható működést segítő, úgynevezett négymezős légszigetelt középfeszültségű kapcsolóberendezéseket szállítja.

Arról is beszámolt, hogy a projekt kivitelezése már elindult, és hamarosan a dunántúli lakosok élvezhetik is az előnyeit.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Nemzeti Petíciót indít a kormány
Kormányinfó percről percre

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A magyar állam jogsegéllyel is azok mellett áll, akik származásuk miatt jogsérelmet szenvednek el a Benes-dekrétumok miatt. Fontos információk érkeztek a Nemzeti Petícióról, a V4-ektől érkező támogatásról, a Mercosur-megállapodás következményeiről. Tartson velünk!

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×