Az előszezoni menetrend szerint május közepétől Budapestről félóránként elérhető vonattal Balatonfüred, Siófok és Fonyód, de az ország más területeiről is könnyebb lesz eljutni a tóhoz - ezt viszont már Homolya Róbert, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója ismertette. A dél-balatoni vasútvonal felújítása, az északi vonal villamosítása és
a folyamatosan fejlődő flotta nélkül nem tudnák a 2020-ban bevezetett előszezoni menetrendet ilyen minőségben teljesíteni
- hangsúlyozta. Hozzátette, hogy a mobilitási lehetőségek mellett a szolgáltatások színvonala is javul; az elnök-vezérigazgató példaként egyebek között a megújult étkezőkocsikat említette, amelyekkel pünkösdtől találkozhatnak a balatoni InterCity járatokon az utasok.
A kormányszóvivő jelezte: nemcsak turisztikai programokra, hanem a szolgáltatások fejlesztésére, kényelmesebb és gyorsabb eljutási lehetőségekre van szükség ahhoz, hogy egyre többen válasszanak belföldi úti célt. Mint mondta, a turisztika a magyar gazdaság egyik húzóágazata, sok százezer ember dolgozott az idegenforgalomban a járvány előtt, és mára visszatértek, ahogy a vendégek is.
A kormányszóvivő beszélt még arról, hogy az elmúlt években a koronavírus-járvány ellenére jelentős fejlesztéseket valósított meg a kormány, illetve hogy a Kisfaludy programban komoly szálláshely-és strandfejlesztési program indult el. Homolya Róbert az új menetrendről azt mondta: a Balaton24 és Balaton72 napijegyek nemcsak a vonatokon, hanem több, a tó körül közlekedő Volánbusz-járaton is felhasználhatók.
Felhívta a figyelmet arra, hogy már csaknem 400 jegykiadó automata üzemel a MÁV csoportnál, májustól 34 balatoni állomáson, megállóhelyen válik egyszerűbbé a jegyvásárlás a kihelyezett jegyautomatákból. Homolya Róbert elmondta azt is, hogy az elmúlt években megháromszorozódott a vasúti szolgáltatást igénybe vevő kerékpárosok száma.