Infostart.hu
eur:
379.48
usd:
324.33
bux:
124143.85
2026. március 2. hétfő Lujza
Nyitókép: Pixabay.com

Ez vár az Aegon ügyfeleire a tulajdonosváltás után

A szerződéskötés folyamatos, az ügyfélkárok rendezése változatlan módon történik. A biztosításkötésben és a kárrendezésben részt vevő kollégák és partnerek személyében nincs változás.

A tulajdonosváltás nem érinti az Aegon ügyfeleit - közölte az Aegon Magyarország hétfőn.

Az Aegon Magyarország a jövőben a bécsi központtal működő Vienna Insurance Group (VIG) tagjaként működik.

A tájékoztatás szerint az Aegon Magyarország Általános Biztosító Zrt. és az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. ügyfélszerződései változatlan feltételekkel érvényesek, az ügyfelek kiszolgálása, és az új biztosítások értékesítése is az eddig megszokott rendben folytatódik.

Zatykó Péter, a társaság vezérigazgatója a közleményben elmondta, ügyfeleik változatlan kiszolgálásban részesülnek, az érvényben lévő biztosítási szerződések, ügyfélszámlák változatlan feltételekkel érvényesek. Az ügyfeleknek és a szerződéses partnereknek a tulajdonváltás miatt tehát nincs semmi teendőjük.

A közleményben kiemelték, az Aegon továbbra is minden biztosítását értékesíti, a szerződéskötés folyamatos, az ügyfélkárok rendezése változatlan módon történik. A biztosításkötésben és a kárrendezésben részt vevő kollégák és partnerek személyében nincs változás.

Az adásvétel a Magyar Nemzeti Bank jóváhagyását követően valósul meg, várhatóan 2021 második felében.

A hatósági engedélyezésig az Aegon neve nem változik. A hatósági engedélyezést, a tulajdonosváltozás megtörténtét követően valamennyi szerződés változatlan feltételekkel marad érvényben, de már az új tulajdonos márkaneve alatt teljesíti majd szolgáltatásait a társaság - írják a közleményben.

A bécsi székhelyű Vienna Insurance Group (VIG) 30 országban van jelen, a régió legnagyobb biztosítási csoportjaként kínál szolgáltatást.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Az Egyesült Államok és Izrael szombat hajnalban támadást indított Irán ellen. Teherán válaszul lezárta a Hormuzi-szorost, amelyen a világ kőolajforgalmának csaknem egyötöde halad át. Az InfoRádióban Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletágvezetője az olajár várható alakulásáról beszélt.

Nagy kihívás a Merz-kormánynak, ami most őrli a németeket

Kevesebb mint egy hét múlva kezdődik Németországban a konzervatívok és a szociáldemokraták alkotta kormánykoalíció stabilitását vagy a többség által inkább gyengülését jelző, sokat emlegetett „szuperválasztási” év. Idén öt tartományban tartanak helyi parlamenti választásokat. Felmérték, várható-e politikai földrengés, és ha igen, annak milyen következményei lehetnek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×