A fizetési kérelem valóban egy potenciális új termék lehet március másodikától - mondta az InfoRádiónak Schreiber Réka, az Erste Bank Központi Operáció vezetője. Olyan esetekben használható, amikor két partner közül az egyik pénzt szeretne kapni a másiktól. Ez megoldható úgy, hogy az egyik fél észben tartva az utalás fontosságát elküldi a kívánt összeget. Ha elfelejt utalni, vagy nem emlékszik a pontos összegre, akkor a pénzre váró küldhet egy üzenetet a netbankon vagy a mobilbankon keresztül, hogy mekkora összeget és mikorra vár.
Ha megfelelő netbanki azonosítás után a címzett jóváhagyja a tranzakciót, az azonnali fizetést generál, akár azonnal, akár meghatározott időpontra időzítve a teljesítést.
Harminc napig ugyanis várakoztatható a fizetési kérelem, majd gombnyomásra azonnal teljesül - mondta Schreiber Réka.
A bank várakozása szerint a legnagyobb volument a fizetési kérelmet alkalmazó közműszolgáltatók generálják majd. Elég csak abba belegondolni, hogy havonta vagy éves szinten mennyi csekket kap az ember - emlékeztetett a szakértő, hozzátéve, hogy ez milyen komoly lehetőség a költségcsökkentésre, és egyszerűsítésre az egyébként idő-, papír-, és költségigényes csekkfeldolgozási folyamatnál.
Közben az ügyfélnek az eddigiekhez hasonlóan minden kontroll lehetősége megmarad, hiszen vagy elutalja, vagy nem; vagy akkor utalja el, amikor megkapja vagy később. Vagyis
minden, ami ma a csekk mellett szól sokak szemében, azt a fizetési kérelem hozza majd
- hangsúlyozta Schreiber Réka. További előny szerinte, hogy ez nem tud elázni a postaládában, nem rágja meg a kutya, és otthon felejteni sem tudja az ember, hogy az csak a postai sorállásnál derüljön ki. Így elkerülhető a csekk újraigénylése, vagy a késedelmi díj megfizetése.